Home Tipy a zkušenosti v podnikání 10 způsobů jak vydělat peníze na internetu
10 způsobů jak vydělat peníze na internetu

10 způsobů jak vydělat peníze na internetu

12.23K
2

Internet je velmi rozsáhlé médium. Poskytuje nejen možnost najít nové podnětné informace, komunikovat s přáteli a blízkými, hrát online hry, nebo učit se a vzdělávat. Dává netušené další možnosti. Víte jaké?

Mezi další možnosti internetu zcela jistě patří ta, nebýt jen pouhým pasivním uživatelem, ale aktivně se zapojit do internetového světa. Můžete si díky internetu přivydělat pár korun k výplatě, například na něco, nač vám mzda nestačí, anebo použít přivýdělek k naspoření částky do rezervy. Postačí být trochu tvůrčí, nápaditý a chtít. Máme pro vás několik způsobů jak na to. Jak vydělat peníze na internetu?

1) Prodávejte

Všechno co máte doma nadbytečné lze zpeněžit, třeba pouze za minimální a jaksi symbolické částky, čítající pouhé desítky korun. Mohou to být hračky, oděvy, boty, kabelky, doplňky, šperky, nábytek, či cokoli jiného nepotřebného. Na takový prodej jsou ideální aukční portály a podobné weby, a kdo vládne anglickým jazykem, může zkusit i zahraniční aukční portály.

2) Staňte se bloggerem

Blogujte, pište, založte si vlastní blog. Jaký vám přinese užitek? Jste – li dostatečně tvůrčí a nápadití, umíte dobře a stylově psát, tak po zavedení se v internetovém světě (a dostatečné čtenou návštěvnosti), můžete za úplatu na svůj blog psát PR články, propagovat nějaké produkty a služby. Zde doporučujeme zacílení na speciální skupiny (např. raději psát o siamských kočkách, nežli o kočkách obecně). Tento způsob přivýdělku má spíše dlouhotrvající charakter a v počátcích není výdělečný, ale mnohdy se vyplatí být trpělivý.

Bloggeři existují všude po světě a úspěšně se svým psaním živí, nebo minimálně si přivydělávají.

3) Provizní systémy e-shopů

V případě blogu či webu, který máte, můžete využít i další možnosti. Těmi jsou provizní systémy e-shopů, či samotných prodejců produktů a zboží. V podstatě propagujete určitý výrobek či internetový obchod, a z každého zákazníka, který si produkt, nebo něco z daného e-shopu koupí, dostáváte procenta z nákupu.

4) Staňte se externím redaktorem

Ještě zůstaneme u psaní na weby, či blogy. Pokud umíte pracovat dobře se slovy, máte dobré vyjadřování a bohatou slovní zásobu, není pro vás problém zpracovat text na určité téma, můžete se ucházet o místo externího redaktora. Je celá řada portálů, které uvítají a stále hledají tvůrčí lidičky. Stačí projít inzertní pracovní portály a sekci brigády. Články píšete buď za finanční částku, která se odvíjí od délky a náročnosti textu, nebo i za věcnou odměnu.

5) Prodejce fotograf amatér

Pokud je vaším koníčkem fotografování, nemusí zůstat jen hobby, ale je to i dobrá možnost vydělat si nějakou kačku prodejem vašich fotografií. Na internetu existuje řada databází, (většinou patřící některé reklamní agentuře), kde je lze fotky nabídnout k prodeji. Databáze mají nastavena pravidla, jež musí fotografie splnit (velikost, kvalita, téma, ostrost) a čím kvalitnější fotky to jsou, tím větší je pravděpodobnost že je dobře prodáte.

6) Nabídněte své ruční práce

Jste li manuálně zruční, a vaším koníčkem je pletení, háčkování, vyšívání, výroba šperků, či drobných doplňků, anebo pečení cukroví, moučníků či dortů, nabídněte své výrobky k prodeji prostřednictvím portálů s ručně vyráběnými produkty. U nás jsou stále populárnější a ve světě se těší dávno velké oblibě. Na portálu si určujete vy sami cenu, ukázku (může být foto nebo i video) a portál si odebírá z ceny vašeho prodaného výrobku jen nízkou provizi.

7) Kliky na reklamní e-maily

Patří k hodně využívaným způsobům přivýdělku. Korunky vám z toho sice napadají ve velkých hrstech, ale koulí se k vám po troškách. Výhodu je, že nic nikomu neprodáváte, nemusíte nikoho přesvědčovat, ani se jinak snažit. Stačí se na daných stránkách zaregistrovat, a pak už jen klikat na emaily, jež vám budou průběžně a pravidelně přicházet do vaší emailové schránky. Po naspoření určité částky (každý takový server ji má jinou), ji lze bez problémů převést na účet.

8) Online výzkumy

Vyplňování online dotazníků je oblíbeným způsobem možnosti dodat k rozpočtu pár stokorun (až tisícovku) ročně. Stejně jako u klikání na reklamní emaily, nejsou to sumy nijak horentní, nicméně každá korunka se počítá.  Zde neovlivníte, kolik a jak často vás daný portál s dotazníkem osloví, čili suma, kterou nastřádáte je různá, nicméně zcela určitě se dají se nějaké finance takto vydělat. A podobně jako u emailových klikaček, i zde po naspoření určité částky (která je u každého portálu jiná), ji lze bez problémů převést na účet.

9) Hodnocení hudby nebo obrázků

Celkem hezky se dá přivydělat hodnocením hudby nebo obrázků. Musíte jen mít nějaké hudební povědomí či estetický vkus. Zde po vás chtějí textové hodnocení hudby a hudebníků, nebo obrázků. A často platí, že čím obšírnější text, tím čím je finanční odměna vyšší.

10) Vložte si lištu do pc

Novějším způsobem je instalace lišty do vyhledavače. Přes nainstalovanou lištu prochází cca 80 reklam za hodinu. Nikam neklikáte. Postačí, když prostě jste online a otevřít jakoukoli internetovou stránku. Penízky se vám načítají samy, přičemž je to více než jen pár stokorun.

Zkrátka a dobře, přivýdělek na internetu může být nejen zajímavý, ale stát se také kreativní a příjemnou činností. Někdy spíše pasivním, jindy aktivnějším způsobem. To už záleží na tom, co od toho jak si přivydělat na internetu vy sami očekáváte – kolik času tomu chcete věnovat, kolik financí máte v úmyslu vydělat a jaký způsob přivýdělku vám nejvíce sedí a vyhovuje.

O práci z domu si přečtěte v našem článku Práce z domova – jak oddělit práci a osobní život.

 

Pavla Jelínková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.