Home dovolená 7 tipů jak cestovat levně
7 tipů jak cestovat levně

7 tipů jak cestovat levně

0
0

Cestovat touží stále více lidí. Poznávat nová místa, lidi, získat zajímavé zážitky a vidět svět z jiné perspektivy. Cestování po světě není zrovna levná záležitost. Přinášíme vám 7 tipů, jak cestovat levně. Poznáte novou zemi a navíc ušetříte.

1. Užívejte si lokální stravu a „jídlo na ulici“

Často je jídlo při cestování našim největším nákladem. Vyzkoušejte místní stravu. V zemích Asie si můžete kupovat jídlo přímo na ulici, kde jej vaří lidé z místních surovin a je mnohem levnější, než jídlo v restauraci.

2. Cestujte s příručním zavazadlem

Na cesty si sbalte věci do příručního zavazadla. Ušetříte poplatky za zavazadla v letadle, nemusíte tahat zbytečné věci v ruce. Při cestování levně si vezmete sebou jen to nejdůležitější, nejlépe do batohu. Oblečení si můžete prát ve veřejných prádelnách a vše skutečně potřebné si koupíte klidně na místě, mnohdy levněji než u nás.

3. Zkuste couchsurfing

Jednou z možností, jak cestovat levně, je využít internetovou službu couchsurfing. Umožní vám ubytovat se u někoho z místních doma a to zcela bezplatně. Místní vám navíc mohou dělat průvodce nejen po památkách, ale i po zajímavých místech.

4. Nevyužívejte hotely

Hotelový luxus si odpusťte, pokud chcete cestovat s co nejnižšími náklady. Za ubytování v hotelu utratíte spoustu peněz. Vyzkoušejte například hostel, kde se seznámíte s místními mnohem snáze než v hotelu. Potkáte spoustu zajímavých lidí.

5. Kempujte na správných místech

Cestujete-li se stanem, pak se vyhněte pokutám. Je potřeba stanovat tam, kde jsou vyhrazena místa pro stanování, případně využijte službu Campinmygarden, kde můžete za mírný poplatek kempovat u někoho na zahradě.

6. Pracujte on-line

Chcete cestovat, ale máte málo peněz? Zkuse si vydělávat psaním článků, prodejem vlastních fotek, psaním blogu, natáčením videí. Existuje řada online kurzů, které můžete absolvovat online a naučit se něco nového. Není potřeba být jen IT programátor, abyste mohli pracovat on-line odkudkoliv ze světa.

7. Pracujte v zahraničí

Vydělat si na své cesty můžete i prací v zahraničí. Můžete si najít na internetu práce jako je au pair, barman, recepční v hotelu, sezónní pracovník na farmě, insruktor sportů, animátor, průvodce turistů a mnoho dalších.

Možností, jak cestovat levně je mnohem více. Stačí se jen porozhlédnout kolem sebe, na internetu, případně  se poptat známých

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.