Home Osobní rozvoj 7 způsobů pro udržení vnitřní síly
7 způsobů pro udržení vnitřní síly

7 způsobů pro udržení vnitřní síly

1.47K
0

Jak si nenechat zkazit den či nenechat se zviklat jinými názory? To by občas potřeboval vědět každý. Jak to, že někteří jedinci umí být v pohodě za každých okolností a jiným to prostě nejde? Víme přece, že nikdo nemůže způsobit, abychom se cítili méněcenně, pokud to sami nepřipustíme. Že se to lehce řekne? Pojďme se na to společně podívat.

1. Nenechte si nic namluvit

Býváme vystavováni některým rozhovorům, ať už jsou to dialogy nebo monology, kterým musíme čelit. Ať už je to v rodině, v práci nebo mezi různými druhy jednání. A tak když říkáte někomu svůj názor na věc, vyslechněte si i jeho názor, ale nenechte si podrýt to, čemu věříte Vy sami. Každému, ať už má názor jakýkoliv, řekněte v klidu to, co si doopravdy myslíte. Okolí Vaši upřímnost ocení.

 

2. Doceňujte se

Při každé příležitosti oceňujte a doceňujte sami sebe. Všímejte si maličkostí, které Vám vycházejí a chvalte se. Pokud si nedovedete představit, za co byste se měli chválit nebo Vám to přijde nenormální, je čas na tom zapracovat. Nejvíce totiž zavrhujeme to, v čem jsme slabí.

 

3. Poznejte své silné stránky

Sepište si na viditelné místo všechny své silné stránky nebo dovednosti, ve kterých si myslíte, že vynikáte. Papír noste při sobě nebo jej vystavte na místo, na které se denně díváte. Např. na monitor nebo zrcadlo. Při různých situacích si tak budete moct rychle vzpomenout, v čem jste dobří. Okolí to pak bude lépe respektovat.

 

4. Všechny problémy mají řešení

Když se něco nepovedlo nebo se dokonce něco úplně zkazilo, nikdy nepodléhejte obecné panice, kterou šíří okolí. Každý problém má svůj důvod, proč se stal. A také má řešení. Tím, že propadnete strachu, se nic nezlepší. Naopak si zablokujete nadhled a bude o to déle trvat, než přijdete na řešení problému. Také je důležité jednat vždy, až případné emoce odezní. Ve stresu člověk leckdy nadělá více škody než užitku.

 

5. Nehodnoťte a nepředvídejte

Když někdo dělá něco jinak, nehodnoťte jej svou kritickou myslí, ale naopak vítejte změnu, kterou Vám ukazuje. Pokud od začátku vidíte v něčem problém, není to problém toho druhého, ale Váš. Nepředvídejte dopředu katastrofické scénáře, protože tím maximálně prohlubujete negativní atmosféru. Všechno berte tak, jak to přichází. Neoznačujte to ani za špatné ani za dobré. Tento přístup pomůže nejen Vašemu okolí, ale hlavně Vám, protože se přestanete rozčilovat kvůli ostatním.

 

6. Určete si, co přesně chcete.

Jakmile budete vědět, co přesně v práci chcete, nebo jak chcete dělat a realizovat různé věci, málokomu se podaří, aby Vás na Vaší cestě zviklali. Jakmile si vytvoříte v hlavě svůj plán, dělejte všechno podle něj a uvidíte, jak silní najednou díky němu budete.

7. Neuhýbejte, i když přijdou překážky

Každý projekt, každý vztah, každá práce či záměr mají období, ve kterém se jim někdy nedařilo. Proč ale existují lidé, kterým to vyšlo a kterým zase nevyšlo několik věcí? Ti druzí se lehce vzdávají. Myslí si, že pokud se nedostavuje úspěch ihned, není to tím, co mají dělat, a tak od záměrů upouštějí. Tyto překážky jsou ale prověrkou, která se Vás ptá: „Jak moc tohle chcete?“. Proto nescházejte ze svého cíle, ale vykročte pomalu krok za krokem k jeho splnění.

 

Proto trénujte a sami si všímejte, jak na některé věci reagujete. Uvědomíte si tak spoustu věcí! Držte se těchto jednoduchých rad a Vaše vnitřní síla bude den ode dne jasnější a viditelnější. Jen směle do toho!

 

Jestli Vás článek zaujal, určitě si přečtěte i Jak upevňovat víru v sebe.

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.