Home Osobní rozvoj Čtyři energie a klíč ke šťastným vztahům
Čtyři energie a klíč ke šťastným vztahům

Čtyři energie a klíč ke šťastným vztahům

435
0

Existují tady čtyři energie, které ovlivňují náš život více, než si dokážeme připustit. A nezabráníme tomu. Myslíme si, že jsme vlivní a mocnější než příroda, ale pak nám příroda ukáže, jak moc se mýlíme. Přijde jedno zemětřesení, jedna tsunami, jeden hurikán, tornádo…, a náš život již není ten, co býval.

Bojovat nemá smysl

Oproti přírodě a energiím všude kolem nás jsme opravdu malí. Proto je zbytečné se jim nějak vzpírat či proti nim bojovat a lépe pro nás bude, když se jim naučíme porozumět.

Mark Dzirasa říká, že zde existují čtyři energie, které jsou v různých kulturách pojmenovány úplně jinak, ale přesto se jedná o tytéž energie. Říká vám něco jin jang? Země, oheň, voda, vzduch? Sangvinik, melancholik, flegmatik, cholerik? Extrovert a introvert? Sluneční a měsíční typ? Ano?

Tak vítejte mezi 4 energiemi, které tady vždy byly, jsou a vždy budou. Každičký člověk nosí ve svém osobnostním profilu tyto 4 energie v jiném poměru. A když se je naučíme rozpoznávat a porozumět jim, získáme klíč k jinak zamčeným dveřím. Otevřeme si díky němu cestu k úžasným vztahům jak v partnerství a rodině, tak v zaměstnání a obchodních stycích.

 

Co nám toto učení dá?

Budeme vědět, na jaké vlně je ten druhý naladěn a jak s ním tedy vyjít. Porozumíme tomu, proč lidé jednají tak, jak jednají a proč dělají to, co dělají. Budeme tedy schopni předvídat, jak se daný člověk v určité situaci zachová, budeme schopni předvídat, kdo se hodí na práci na našem projektu, kdo je naopak nespolehlivý, kdo nám nezaplatí, s kým raději neuzavírat obchody, s jakým člověkem rozhodně neuzavírat vztah či manželství atd.

Člověk, který má dominantní energii odlišnou od té naší, má jiné myšlení, jiné vidění světa, jiné úhly pohledu a je s ním těžké vyjít, pokud neznáme princip čtyř energií a jak s ním pracovat. Když se nám však podaří porozumět jeho dominantní energii, jsme schopni se na něj naladit, přizpůsobit se mu a jednat jako on. Tím pádem mu budeme sympatičtější, neboť lidé přirozeně mají rádi ty lidi, kteří jim jsou podobní. Máte pak vyhráno. Lépe se s ním dá domluvit, mnohem rychleji a snadněji s ním uzavřete obchod, domluvíte se na spolupráci nebo ho jednoduše přimějete k tomu, aby splnil vaše požadavky. To záleží na vás.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.