Home Podnikatelský rozvoj Dámská móda pro začínající podnikatelky, vsaďte na eleganci!
Dámská móda pro začínající podnikatelky, vsaďte na eleganci!

Dámská móda pro začínající podnikatelky, vsaďte na eleganci!

0
0

Rozhodla jste se začít podnikat a přemýšlíte o tom, jak zapracovat na svém vzhledu? Pak vězte, že výběr vhodného oděvu hraje velmi důležitou roli. Pokud jste si dosud vystačila s džíny a volným tričkem, nyní budete muset o módě více přemýšlet. Jako začínající podnikatelka se možná budete v tomto ohledu chvíli hledat, ale časem si business módu jistě osvojíte.

Najděte si svůj styl

Možností, jak se oblékat na obchodní schůzky nebo důležité pracovní události, je mnoho. Stejně tak oborů, ve kterých lze podnikat. Každá žena by měla znát míru vkusu. To znamená zbytečně nepodléhat módním trendům, ale zároveň se naučit přizpůsobit módní etice. Protože jakmile půjdete na jednání, to první, čeho si u svého obchodního partnera všímáte, je právě vzhled.

Vsaďte na kvalitu

Základem vašeho šatníku by mělo být především kvalitní a elegantní oblečení. Pro začátek stačí zakoupit jen pár kousků, ideálně v butiku nebo specializovaném obchodě, kde vám také odborně poradí. Jednou jsem četla rozhovor s módní návrhářkou (jméno si již přesně nepamatuji). Zaujala mne jedna věta, kterou bych nyní použila. „Lidé se neoblékají pouze pro sebe, ale také pro své okolí“. A protože jistě chcete být ve svém podnikání úspěšná, snažte se zapůsobit jako profesionálka již na první pohled.

Můžete mít sebekrásnější model, ale pokud jej zakoupíte někde ve frcu „za pár kaček“, je to zkrátka poznat. Nekvalitní materiál už po jednom vyprání ztratí původní barvu, začne se žmolkovat, párat, trhat a navíc často působí vytahaným a neupraveným dojmem. Obětujte trochu větší sumu peněz za kvalitní oblečení. Není potřeba mít plnou skříň těchto modelů, ale raději méně a ve vyšší kvalitě. Využít můžete také sezónních výprodejů.

Přizpůsobte styl oblékání oboru, ve kterém podnikáte

Dalším důležitým kritériem, je naučit se sladit oblečení s oborem, ve kterém podnikáme. Patrně jinak se bude oblékat majitelka velké firmy s několika zaměstnanci a jinak účetní, která pracuje jako externista nebo také překladatelka. Zkrátka pokud zaujímáte významnou pozici a komunikujete často s obchodními partnery, je třeba zvolit skutečně vkusné oblečení, které vás promění v opravdovou dámu. Účetní, která bude odevzdávat práci svému zaměstnavateli, by se měla také pěkně obléknout, ale stačí zvolit formálnější oděv.

Dejte přednost nadčasovým kouskům, které z módy jen tak nevyjdou

Jestliže si nevíte s business módou rady, pak vězte, že pokud vsadíte na nadčasové a kvalitní kousky, nemůžete šlápnout vedle. Dejte přednost jednodušším barevným kombinacím, žádné výstřední potisky ani vzory. V tomto případě platí, méně je někdy více. Totéž platí také v případě hlubokých výstřihů a příliš krátkých sukní. Chcete vypadat seriózně a nikoliv svádět. Navíc ani tak se nemusíte vzdávat rafinovaných modelů.

Rozhodně se vyplatí investovat do černých koktejlek, alespoň jedny by ve vašem šatníku neměly chybět. Stejně tak klasická bílá halenka, kterou lze snadno kombinovat k sukni i ke kalhotám. Nešetřete ani na koupi kvalitního svetru, například z kašmíru. Pořiďte si dobře padnoucí sako a nezapomínejte také na obuv, ideálně lodičky na podpatku. Abyste byla dokonalá, zvolte k business outfitu také elegantní kabelku většího rozměru, do které se vám vejde vše potřebné (například tablet, diář). A můžete s klidem vyrazit na obchodní schůzku.

A pokud vás zajímá, jak by se měli oblékat muži podnikatelé, určitě si přečtěte následující článek.  Máte nějaké rady, jak se oblékat na obchodní schůzku? Podělte se s námi o ně.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.