Home Osobní rozvoj Dámy, „vypečte“ se letos na Vánoce!
Dámy, „vypečte“ se letos na Vánoce!

Dámy, „vypečte“ se letos na Vánoce!

126
0

Co takhle udělat si Vánoce, na které dlouho nezapomenete? Dovedete si představit tu pohodu, kdy byste dělala Vánoce jen podle sebe? Často děláme všechno spíš pro ostatní než pro sebe. Udělejte letos změnu a Vánoce věnujte sami sobě! Dovedete si to vůbec představit? Rozhodněte se, stůjte si pevně za svým a užijte si letos svátky podle sebe!

Cukroví

Pečete i ty druhy cukroví, které nemáte ráda? Nebo dokonce děláte pro každého člena rodiny jeden druh cukroví, který mají rádi jen oni? Dovedete si představit, že byste udělali jen ty druhy, které chutnají všem? Vyzkoušejte to a sledujte reakce své rodiny! :)

Kapr, kuře, salát

Máte mlsnou rodinku a musíte každé Vánoce dělat různé druhy ryb a pro někoho kuřecí řízky místo kapra? Pokud Vás to nebaví, řekněte letos rodině, aby si každý obalil a osmažil svůj druh masa podle gusta. Stejně to můžete udělat s bramborovým salátem. Pokud patříte do skupiny žen, které musí dělit salát na několik částí podle toho, jaké suroviny který člen rodiny jí nebo nejí, letos se na to vykašlete a řekněte každému, ať si ingredience do salátu přidají sami. Výsledkem bude jednoduchá příprava jídla pro Vás!

Vánoční návštěvy

Jistě máte zaběhnuté zvyky týkající se návštěv okolo Vánoc. Pokud Vám dlouhodobě nevyhovuje, že musíte jezdit za tchýní nebo naopak, že jezdí ona za Vámi, udělejte letos změnu a dejte jí vědět, jak to doopravdy chcete! Není nic jednoduššího, než si naplánovat svátky tak, jak potřebujete Vy sama! Nebojte se posouvat termíny návštěv a říct si o to, co byste ráda. A pokud tyto návštěvy ráda nemáte, kupte rodině jako dárek ubytování na horách a odjeďte pryč od všech a všeho, co je Vám nepříjemné!

Úklid

Jestli Vás dlouhodobě stresuje předvánoční nebo povánoční úklid, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Máte dvě možnosti: Buď zaúkolovat rodinu a nebo se na předvánoční úklid úplně vykašlat. Je jedno, co si myslí ostatní. Důležité je, abyste se cítila dobře Vy sama. Pokud Vám nevadí, že nemáte dokonale uklizeno, pak není důvod, proč to dělat. Nikdo už Vás nebude kárat, že jste si „neuklidila pokojíček“. Vaše rozhodnutí jsou už jen a jen Vaše. A po Vánocích? Klidně si udělejte ze zmačkaných papírů koulovanou bitvu.

Vždyť o Vánocích nejde o to, jestli je všechno „dokonalé“! O Vánocích má být uvolněná a láskyplná atmosféra, kterou žádný úklid, pečení, přísná návštěva a naškrobené oblečení nenahradí. Užijte si Vánoce hlavně podle sebe a svých malých radostí. A místo honby za dokonalostí si raději udělejte svařáček a koukejte na pohádky.

Krásné Vánoce všem!

A pokud vás zajímá, jak být šťastný nejen o Vánocích, přečtěte si náš článek 5 způsobů, jak být šťastný hned teď!

 

Aneta Gregorová

www.anetagregorova.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.