Home Osobní rozvoj Full body burning – 50 let střežené tajemství kaskadérů prolomeno!
Full body burning – 50 let střežené tajemství kaskadérů prolomeno!

Full body burning – 50 let střežené tajemství kaskadérů prolomeno!

78
0

Svatokrádež nebo evoluce?!

„Halo, Karle?! Průšvih, je to venku, ti Brňáci to zpřístupnili!“ takhle asi budou vypadat telefonáty v řadě českých kaskadérských týmů, až vyjde tento článek. Stejně jako můžeme čekat řadu nenávistných sms ve stylu „vy ***** okamžitě přestaňte šířit Full body burning!!!!“, nicméně ani to nás neodradí. Je načase, aby i lidé mimo elitní kaskadérské organizace měli možnost prožít transformaci ohněm.

Zážitek, který mění pohled na svět, rituál uvolňující staré, komunismem tvořené řetězy, držící sebevědomí českého národa.  Už nebude výsadou jen několika málo jedinců, chlubit se videem, jak jsou živoucí pochodní. Nyní nastává bod zlomu, bod, kdy rodinné stříbro kaskadérů může být zpřístupněno i Vám, prostřednictvím kaskadérského týmu Agilitas a špičky v osobním rozvoji společnosti Ideacluster.

Co je to kaskadérství a kde vzniklo

Kaskadérství v moderním významu tohoto slova, je disciplína, která postupně vznikala spolu s rozvojem filmu. Jak rostla náročnost režisérů a s tím i počet zranění herců, tak se začala objevovat potřeba nalézt někoho, kdo by nebezpečné scény za herce zrealizoval. Oficiální kaskadérské týmy jsou otázkou posledních 50let. Nejslavnější a také nejstarší tým v ČR je uskupení FILMKA. Kaskadérství k sobě přitahovalo nejen osvalené ranaře  a špičkové sportovce bez pudu sebezáchovy, ale také řadu nadaných všeumělů, kteří neustále vymýšleli nové technologie, jak dělat co nejšílenější věci co nejbezpečněji. Tyto všeuměly si každý tým hýčkal, vytvářeli totiž cenné know-how, které týmu poskytovalo náskok před konkurencí. Postupem času se ze všeumělů stali vědci a z pokusů vysoce odborná činnost s důrazem na bezpečnost.

Zároveň tím, že díky technologiím dokázali kaskadéři pro laického diváka realizovat neskutečné kousky, tak se postupně stávala znalost těchto prvků věcí určitého elitářství a ne s každým bylo sdíleno. Takto bylo dosaženo několika skutečných milníků, od pádů z výšek, přes dech beroucí prvky na automobilech až po neoficiální královnu těchto dovedností a to je celotělové hoření Full body burning. Díky přísnému utajování těchto technologií jsou ještě dnes propastné rozdíly mezi jednotlivými týmy a jejich technologiemi a to v řádech desítek let.  Řada týmů má jen několik vyvolených členů, kteří mohou tuto disciplínu provozovat, a kteří jsou zasvěceni do přesné receptury ochranných technologií.

Proč právě teď se boří bariéry?

Jak jde doba vpřed, tak v Evropě jsou pomalu, ale jistě bořeny staré konkurenční nastavení a spolupráce nahrazuje konkurenci, tento trend zasáhl plnou silou též odvětví kaskadérské, díky čemuž vznikly Renomované kaskadérské školy, které za velmi vysoký peníz, vzdělávají a školí kaskadéry z různých evropských týmů a předávají jim své know-how, čímž posouvají vpřed úroveň celého odvětví. Díky tomu se nejnovější technologie a trendy dostaly též do rukou Kaskadérského týmu Agilitas. Týmu moderně smýšlejících lidí, kteří díky tomu, že kaskadérstvím žijí, stejně jako osobním rozvojem, objevili obrovský transformační potenciál ve Full body burning a rozhodli se udělat v profesní sféře extrémně nepopulární krok, a to prolomit bariéru mlčení, utajení i určitého elitářství a umožnit široké veřejnosti vyzkoušet si tuto doslova elitní disciplínu a díky ní prožit transformaci svého strachu a sebevědomí na novou úroveň.

Co to ten Full body burning vlastně je?

Jak již bylo zmíněno, je to něco jak rodinné stříbro těch nejšpičkovějších kaskadérů. Tato náročná disciplína obnáší zapálení celého těla kaskadéra a následná realizace akční scény tímto kaskadérem, může to být například vyběhnutí z hořícího auta či domu, pád ze střechy, nebo skok ze skály do vody, apod.  Je to disciplína doslova extrémní, kde život a zdraví hořícího závisí čistě na použitých technologiích ochrany a zručnosti hasícího týmu. Je to disciplína vyžadující absolutní soustředění a chladnokrevnost. V rámci zapalování široké veřejnosti docílí kaskadéři tohoto soustředění a absolutní pozornosti, díky s psychology propracovaného rituálu. Nejedná se o žádnou formu hypnózy, tranzu či pozměněné formy vědomí, hořící člověk vnímá naprosto dokonale, každé zahučení plamenů i záchvěv tepla. Lze to přirovnat k psychické přípravě sportovců před zápasem, kdy se naopak smysly vybudí na naprosté maximum.  Plameny mohou dosahovat až tří metrů, ale hořícího člověka však pálí jen a pouze zadržený dech.

V rámci full body burning dostává slovo „extrémní spiritualita“ naprosto nový rozměr. Dnešní doba tomuto fenoménu přeje, a díky pár proti proudu jdoucím vizionářům, má možnost kdokoliv, kdo má na to „koule“ zažít to, co dlouhá léta bylo výsadou pár vyvolených. Každého napadne asi otázka „je to pro mě?“ na to Vám my neodpovíme, toto rozhodnutí musí učinit každý sám, rozhodnutí, zda je či není na to dostatečně připravený. Nyní to již není rozhodnutím, které by za Vás učinil někdo jiný, ale zcela svobodné a Vaše.  Nebojíte-li se jít do extrémů a určité riziko je pro Vás přijatelné, pak vy jste ten, pro koho je full body burning určen! Proto neváhejte a najděte v sobě odvahu.  Zažijte to na vlastní kůži a udělejte pro svůj osobní rozvoj ten největší skok kupředu.

Buďte mezi prvními, kdo touto transformací projde.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.