Home Osobní rozvoj Inspirace k podnikání
Inspirace k podnikání

Inspirace k podnikání

150
0

Slovo inspirace znamená nádech. Pokud člověk podniká, měl by dobře dýchat. Za prvé, aby mohl podnikat, musí žít a bez dechu by zemřel udušením, za druhé správné dýchání potřebně okysličuje krev, což je důležité pro funkci nejen mozku, ale všech orgánů. V dnešní době, kdy trh a jeho boj někdy připomíná bazén plný nenasytných žraloků, piraní nebo hrůzostrašných krakatic, musí člověk opravdu dobře dýchat.

Hluboce, ale klidně nadechovat, aby vyživil svoji krev kyslíkem, ale také plně vydechovat, aby ze svých útrob vyfoukl použitý vzduch. Plíce, které se nedostatečně vyprazdňují, jsou jako nevětraný sklep – nic příjemného.

Dobře, tedy – správné dýchání pomáhá našemu organizmu, tedy nám samým, abychom se cítili dobře, svěže, měli dostatek sil a zaměřovali svoji mysl správným směrem. Má ale tento článek na mysli i něco jiného, nebo dokonce hlubšího? Podívejme se tedy na to dále!

Nepřítel může být tvůj nejlepší učitel

Mnoho lidí dnes propaguje své výrobky nebo služby po internetu a zejména k tomu mnoho podnikatelů využívá různé sociální sítě – Facebook, Youtube, Twitter a tak dále.

Jak se říká v jednom vtipu, chceš-li vyvolat konflikt, udělej dvě jednoduché akce: Za prvé – Napiš svůj osobní názor na libovolnou věc na Facebook. Za druhé – Počkej… Dnes, kdy je svět a zejména ten virtuální plný klávesnicových bojovníků, je ke zlému komentáři nebo trollovacím nesmyslům opravdu velice blízko.

Výdech, nádech a pusťte to z hlavy, z plic i z břicha! Někdy dokonce i tak banální věc, jako sestřih sportovního videa, může vyvolat lavinu vulgárních výrazů a agresivně výhružných komentářů. Není to absurdní a směšné?

Tuto zkušenost má zejména každý youtuber nebo internetově aktivní podnikatel, aktivista či nadšenec, který se pohybuje v určitých citlivých tématech, jako je třeba stravování, víra, psychologie, osobní rozvoj, podnikání a podobně.

Úspěšný podnikatel sílí nešťastnými a zlými náhodami

Důležitá informace pro každého z Vás je: Je to zcela normální. Můžete se uklidnit, v klidu dýchejte, plně vydechněte, pomaličku a uvolněně nadechujte. Nazval Vás někdo tupým masožravým nebo trávožravým hovadem? Nebojte, patříte k několik stovkám miliónů lidí, které něco takového potkalo.

Pravděpodobně je to nějaký čekatel na občanský průkaz nebo jiný statečný keyboard warrior. Představte si ho, jak s průjmem nebo zácpou sedí na záchodě – což je taktéž univerzální lidská zkušenost a Vašemu „nepříteli“ se to jistě také už stalo – a přinejmenším několikrát. Zasmějte se a jděte dál!

Stejně tak, jako oběti různých fóbií, tak také oběti hejtrů se musí v prvé řadě uklidnit uvědoměním, že nejsou jediní, komu se to stalo. Jsou jedni z nekonečného zástupu snaživců, kteří chtějí prorazit nevděčným světem elektronické informačně-byznysové mašinérie.

Nepomáhá dýchání? Tak do toho dřípněte!

Dřípnout nebo břinknout je totéž co prašť jak uhoď. Někdy nemáme svůj den a nebo máme dokonce i velmi zlé a dlouhé období, kdy nás takové útoky, narážky a komentáře mohou opravdu vytáčet.

Pokud například posledních několik dní pracujete, sportujete, posilujete, přibíráte další a další zakázky, až se Vám z toho hlava točí a nechápete, jak je možné, že se zčistajasna Váš doposud poklidný život stal uragánem. V tom potkáte nějakou zlenivělou paničku nebo panáčka, který si najímá služku, aby mu vyluxoval drobky z bryndáčku a tato osoba se o Vás před Vašimi přáteli posměšně vyjádří, že jste nepracující líný budižkničemu, děkujete svým rodičům, že Vás slušně vychovali.

Ano, opravdu jsou momenty, kdy Vám nějaký hejtr nebo jiný pitomec zvedne žluč, nabudí nadledvinky k produkci adrenalinu, rozjitří nervové spoje instinktivního sežrání nepřítele.

Vy však musíte klidně sedět a usmívat se, protože je to například Váš šéf, mafiánský boss, velitel ozbrojených složek nebo investor, na jehož spolupráci s Vámi závisí Vaše živobytí. To jsou momenty, kdy je třeba uběhnout třicet kilometrů nebo odboxovat patnáct tříminutových kol v ringu. A tam musíme pořádně dýchat, takže jsme zase na začátku!

Toto budiž Vaše inspirace k podnikání. Dokud dýcháme, tak žijeme a tudíž můžeme být lepší než Ti, kteří nás pomlouvají.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.