Home Osobní rozvoj Jak ráno vstát a neusnout. Nebo snad večer?
Jak ráno vstát a neusnout.  Nebo snad večer?

Jak ráno vstát a neusnout. Nebo snad večer?

0
0

Působí to na vás trochu zmateně? Většina lidí se v tom nevyzná. Většina lidí se také nevyzná ani sama v sobě. Proč by tedy zrovna tahle věta měla být pochopena? Proč byste ji měli pochopit zrovna vy? Můžeme si vybrat z mnoha životů a rozliší to mnohdy jen to, jak se koukáme na věc, kterou před nás někdo předloží. A jak podle toho reagujeme.

Proč nás napadá pouze to, co nám někdo řekne, že nás má napadnout?

Troufám si říct, že drtivou většinu z vás pří výkladu věty z nadpisu napadají pouze možnosti týkající se spánku. Jak ráno vstát a nebýt ospalý, co dělat abych nebyl unavený, desatero pro dobrý spánek a podobné. Proč nás napadá pouze to, co nám někdo řekne, že nás má napadnout? Opravdu jsme už schopni zpracovat pouze jasné věci? Připouštíme si to vůbec? Pojďme si to přečíst ještě jednou a zkusme se nad tím zamyslet. Naprosto uvolněně, kombinujme možnosti, třeba i to, proč bychom na motivační stránce měli narazit na článek o tom, jak si naklepat polštář.

Tři základní fakta.  A máme je i my ostatní.

Víme, že lidé toužící v životě po nějaké změně bohužel většinou zůstanou jen u myšlenek. Ano, někteří se dokopou, ale záměrně uvádím, že dokopou. Okolnosti je zkrátka přinutí. Jsou ale mezi námi tací, kteří si za svou ideou opravdu jdou!  Znáte je? Jsou to ti, kteří podle vás něco dokázali. A třeba i podle blízké společnosti, ba i třeba lidé světového formátu. Nerozlišujme, zda je to sportovec, drobný podnikatel či miliardář, doktor a podobně. Všichni měli a mají několik věcí společných, já osobně tvrdím, že jsou tři. Tři základní fakta.  A máme je i my ostatní. K tomu abychom se přiblížili ale našim snům a ideálům, jim musíme dát značnou podporu. Jako to udělali páni a paní Úspěšní. Říkejme jim tak, Úspěšní. A oni jsou, protože neúspěch vám nikdo závidět nebude. Úspěch ano! V dobrém a bohužel i ve zlém. Nicméně,…

Přesvědčí sami sebe, svou hlavu, že něco dokáží! A začnou hned zítra!

..tím prvním společným znakem je čas. Opravdu máme všichni do jednoho v jeden den 24 hodin. Za týden je to 168 hodin, měsíc průměrně 720 hodin. To je už značná porce času, ne? Vemte si, že k tomu, abyste začali jinak přemýšlet vám z počátku postačí jedna hodina denně. To je 30 hodin ze 720! A mnohdy i jen pár minut, každý jsme jiný. A zde se vracíme k názvu článku, tady se láme chleba. S největší pravděpodobností si nad sebou povzdechneme v průběhu dne. Špatně jsme se vyspali, v práci se nedaří, zdražili máslo a ta fronta je tak dlouhá, volal mi David, že jede na dovolenou na Bali, tři týdny a já ani nevím, jestli vyjdu teď s nákupem. Někdo do práce vstávat nemusí. Nemá ji. Nemá na jídlo, na nájem chybí ještě dvě stovky. To by se dalo pokračovat na pěkných pár stránek, ale oba typy lidí vědí, že výhra ve sportce nebude zrovna to na co se spoléhat, aby se měli lépe. Bohužel oba typy v to doufají a čekají.

Úspěšní se rozhodnou s tím něco dělat

Nelze čekat. Úspěch sám nepřijde, to všichni víme. Úspěšní, se zpočátku zamyslí nad svými možnostmi. Věnují  ten čas, ten večer před spaním, kdy ví, že zítřek pro ně bude stejně mizerný, jako dnes. A rozhodnou se pro změnu, už neuhnou! Vštípí si do hlavy, aby něco změnili, něco udělali jinak. Přesvědčí sami sebe, svou hlavu, že něco dokáží! A začnou hned zítra! Přitom největší krok již právě udělali, teď večer. Nazval bych to zdravým naštváním, kdy jste pro sebe samotného maximálně motivováni a nic jiného, než vytyčený cíl splnit v tu chvíli neexistuje. I kdyby to mělo být jen v onu chvíli, tak zrovna to je klíčový faktor, kdy jejich osobnost VSTANE a jde si za svým. Opravdu a hned zítra ráno, jak si to přesně řekli.

Naši Úspěšní toto v sobě získali a navzdory tomu, že šli spát, povstali jak bájný Fénix ze svého popela.

Přesvědčili svou hlavu, že to půjde. A to je druhý společný znak. Přesvědčení. Víte, přesvědčovat vás může kde kdo a o čemkoliv. Ruku na srdce, i když tomu budeme věřit, stále v nás bude jistá, ba i malá pochybnost, protože nám to říkal jen někdo a ne my sami.  Ale to správné, to, které potřebujete k nějaké finální změně si v sobě musíte a můžete vypracovat jen vy sami. A to bez vnitřní motivace, kterou ovšem získáte pouze pokud do sebe investujete svůj vlastní čas, nelze. To je ta hodinka před spaním, kdy se nahecujete a přesvědčíte, že se přece můžete mít lépe. Že můžete být lepší v tom, v čem chcete, nebo  že zkrátka budete lepším člověkem, než jste dosud byli. Naši Úspěšní toto v sobě získali a navzdory tomu, že šli spát, povstali jak bájný Fénix ze svého popela. Ráno se to projeví velice jednoduše. Nezabalili to!Neusnuli“ opět nad tím, že si zas večer něco řekli. Nyní už ne! Už nebyli stejnými lidmi, kteří šli večer spát. Teď už byli těmi, kým chtěli být. I kdyby ta změna měla začít tím, že vstanete a půjdete si zaběhat.  To je ideální! Již od začátku běhu vás bude doprovázet skvělý pocit,i když ne třeba po fyzické stránce, ale že jste sami od sebe šli a udělali něco jinak. Něco pro sebe. Okamžitě pocítíte jak bude vaše myšlení vedeno naprosto jinak. Již vidíte, že jste první krok dokázali a začnete si všímat v okolí věcí, které jste dřív neviděli, nebo je nepovažovali za zajímavé.

Jak se říká, kde je vůle, je i cesta.

Následovat budou další dny a váš první krok budete opakovat. Podruhé, potřetí… Protože jste namotivováni a přesvědčeni, budete mít i vůli pokračovat. To je třetí znak, který máme všichni společný. A kterému jste museli dát značnou podporu svého já, abyste vůbec došli na stejnou cestu, na níž se vůle nachází. Jak se říká, kde je vůle, je i cesta. Dojdeme-li  k tomuto znaku, je velmi pravděpodobné, že se i vy můžete stát jedním z našich Úspěšných. Přiblížit se, napodobit svůj ideál, mít se lépe. Vydělat ty miliony! Protože neustoupíte, už víte, že na sebe vše navazuje. Stručně si to zopakujme, je to jednoduché  – v jednoduchosti je síla, ne? Investujte do sebe svůj ČAS, abyste se motivovali a nalezli v sobě PŘESVĚDČENÍ, že jste s něčím v sobě natolik nespokojení, že to změníte. Jen díky tomu začnete hledat řešení a nezabalíte to hned na začátku. Tím naleznete svou VŮLI, díky níž se dá dokázat cokoliv na světě. Cokoliv, co si člověk umane! Že ne? Ale ano, jinak by mezi námi nebyli ti Úspěšní, u kterých vidíme jejich kousek štěstí, že se pozastavíme nad tím.. „Proč se tak nemám  i já? Proč bych já nemohl být stejně dobrý, lepší?“

Chvilka před spaním, to trochu úsilí co vynaložíte vám nakonec může změnit život od A do Z. Nejde o spánek, jde o to, jak se nasměrujeme a tím směrem se opravdu vydáme.  Jde jen o ČAS, PŘESVĚDČENÍ A VŮLI. Pakliže se naučíme těmto třem věcem, dokážeme dosáhnout na své sny, či je díky tomu objevit

 

Autor: Jarouš Capouch

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.