Home Osobní rozvoj Osobní růst 5 tipů, jak získat práci
5 tipů, jak získat práci

5 tipů, jak získat práci

0
0

Nový rok 2018 je pro mnohé řadou výzev a předsevzetí. Někdo si dává za cíl zhubnout, jiný zlepšit rodinné vztahy, další by rád našel práci, která ho bude naplňovat a bude za ní dostatečně oceněný. S kily navíc ani rodinnými vztahy vám tentokrát nepomůžeme, ale dáme vám pár osvědčených rad při hledání práce přímo od personalistů.

  • Tip 1: Rychlá reakce

Rychlá reakce na pracovní nabídku je klíčová, jelikož zaměstnavatelé dostávají stovky, někdy i tisíce odpovědí na vyhlášenou pracovní nabídku či pozici. Čím dříve na nabídku zareagujete, tím vyšší je vaše šance na úspěch. Zkrátka a jednoduše budete vidět lépe než ti, kdo odešlou svou odpověď se zpožděním. Buďte první a budete zaručeně ve zvýhodněné pozici.

  • Tip 2: Chytrý seznam

Chcete-li získat práci svých snů, nenechávejte nic náhodě. Vytvořte si seznam potenciálních zaměstnavatelů, u kterých byste chtěli pracovat. Díky přehlednému seznamu bude mnohem jednodušší sledovat jejich nabídku zaměstnání a rychle na ni reagovat (viz tip 1). Sledujte také jejich firemní web, sociální sítě a vezměte na milost i Twitter. Firmy tweetují relativně často.

  • Tip 3: Známosti

Co si budeme nalhávat, se známostmi to jde vždycky lépe. Pokud máte ve firmě, kde chcete pracovat, známé či kamarády, dostáváte se do obrovské výhody. Využijte svých kontaktů a nechte se jimi doporučit vedení, pošlete prostřednictvím nich svůj životopis nebo ukázky práce. Využívejte stránky typu LinkedIn, kde si můžete do své sítě přidávat lidi z firem, kde chcete získat místo.

  • Tip 4: Termín pohovoru

Žili jste dosud v přesvědčení, že termín pohovoru má právo určovat výhradně firma, která hledá nové zaměstnance? Nenechte se mýlit. Přesný den a čas pohovoru si neváhejte určit sami, samozřejmě s potřebnou dávkou empatie. Rozhodně nepřistupujte na pohovor vmáčknutý mezi další dvě jiné schůzky, zbytečně by vás to stresovalo. Mějte vždy dostatečnou rezervu.

  • Tip 5: Nadšení a zapálení

Jestliže toužíte získat práci, musíte působit nadšeně. Zdá se to jako klišé, ale personalisté velkých firem se shodují na tom, že k přijetí nového člověka do firmy je nepřesvědčí pouze dobře strukturovaný životopis a zkušenosti, ale zejména nadšení a zápal pro věc. A pokud jste měli nějakou dobu „kariérní pauzu“, řekněte to na rovinu a neomlouvejte se za to. Získáte plusové body.

Náš tip: Přijali vás do nové práce a vy teď pro změnu řešíte, jak co nejlépe zvládnout začátky? Inspirujte se v článku Jak zvládnout nástup do nové práce.

Autor: Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.