Home Osobní rozvoj Jakému podnikání se daří v létě
Jakému podnikání se daří v létě

Jakému podnikání se daří v létě

90
0

Letní měsíce jsou skvělou příležitostí k odpočinku a načerpání nové energii, zároveň nabízí zajímavé podnikatelské příležitosti. Pokud máte volný kapitál – a nemusí být ani příliš velký – čas a chuť, můžete rozjet „sezónní podnikání“. Víme jaké!

Klasikou jsou stánky všeho druhu

V létě si můžete přijít k zajímavému výdělku se stánkem rychlého občerstvení či domácími produkty. Během letních měsíců se pořádá velká spousta akcí, na kterých obvykle nechybí stánky s občerstvením. Využijte příležitost a zřiďte si na léto stánek s občerstvením, který můžete provozovat nejen na jednorázových akcích, jako jsou například festivaly, ale i na koupališti nebo třeba v zoologických zahradách, kde můžete podnikat i několik měsíců.

Výhodou sezónního stánku je jednoduchý provoz, obvykle vám stačí zaměstnat jednoho nebo dva zaměstnance, obsluhovat můžete samozřejmě i vy sami. Sortiment ve stánku je třeba přizpůsobit místu či akci. Můžete prodávat rychlé občerstvení, míchané drinky nebo třeba zmrzlinu. V oblibě jsou i domácí výpěstky. Nabídněte zákazníkům čerstvé ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky.

Zajistěte bezpečí na „letních“ akcích

Pokud vás podnikání v gastronomii neláká nebo vám je prostě cizí, můžete si slušně vydělat jako ostraha na akcích. Není nutné, abyste se o hladký průběh akce (na festivalech, závodech apod.) starali přímo vy, zvlášť pokud nejste typ, který tráví celé dny v posilovně nebo se věnuje bojovým sportům. Najměte si na to ty správné lidi, založte agenturu a posílejte své zodpovědné zaměstnance strážit bezpečí ostatních. Je dost možné, že tento typ byznysu rozjedete takovým způsobem, že se mu budete věnovat celoročně, nikoliv pouze sezóně.

Staňte se průvodcem

Bavil vás vždy zeměpis, dějepis nebo biologie? Vyznáte se v historii? Milujete cestování? Zužitkujte své znalosti a staňte se během léta průvodcem či průvodkyní. Můžete se zaměřit na české památky, hrady a zámky nebo nabídnout své služby se zaměřením na přírodu (hory, lesy, zoologická či botanická zahrada). Nabídněte turistům průvodcovské služby s nějakým bonusem. Promyslete svůj podnikatelský záměr a rozjeďte to naplno! Standardem by měla být angličtina na komunikativní úrovni, ale čím více jazyků ovládáte, tím lépe (němčina, ruština, španělština).

Nabídněte malířské služby školám

Jestliže se živíte jako malíř/natěrač nebo se jednoduše nebojíte rozjet něco nového, během letních prázdnin máte skvělou příležitost nabídnout malířské služby školním zařízením. Školy prochází během prázdnin údržbou, která zahrnuje malování, natírání, ale třeba i stěhování nábytku či jeho renovaci. Nabídněte školám v tomto směru kompletní servis za výhodných cenových podmínek a uvidíte, že během léta nebudete mít o práci nouzi. Nesmíte se ale bát manuální práce.

Oblečte bikiny a vydělávejte

Každý rok hledají koupaliště a akvaparky výpomoc, protože plavčíků není zkrátka nikdy dost. Chcete-li si léto užít a zároveň vydělávat, je pro vás práce plavčíka ideální volbou. Samozřejmostí jsou výborné plavecké schopnosti, zvládnutí první pomoci a pravděpodobně budete muset absolvovat také fyzické testy. Pak už vám ale nebude nic bránit v tom, abyste se stali plavčíkem „na plný úvazek“. Každodenní příjem vitamínu D máte téměř zaručen. Užijete si sluníčka jako nikdy.

Restartujte svůj původní byznys

Nechce se vám pouštět do nového podnikání nebo zkrátka nemůžete jen tak vyměnit svůj původní byznys za něco nového a to ani na dva měsíce? Nevadí. Léto je vhodná doba k tomu, abyste podrobili svůj byznys detoxu. Letní detox v podnikání vám pomůže vylepšit věci, které už stoprocentně nefungují, zefektivní vaši práci a pomůže vám být opět úspěšný v tom, co děláte.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.