Home Osobní rozvoj Návod na ženu aneb Jak se nezbláznit z ženina menstruačního cyklu
Návod na ženu aneb Jak se nezbláznit z ženina menstruačního cyklu

Návod na ženu aneb Jak se nezbláznit z ženina menstruačního cyklu

186
0

O tom, co je to menstruační cyklus a jaké dary ženě přináší, jsme si už řekli zde. Nyní by bylo dobré zaměřit se na muže s cílem, aby snáze pochopili svou ženu a aby s ní uměli lépe vycházet a komunikovat. Proto jsem si dala za úkol sepsat tento návod a přináším vám tento článek.

Jelikož vždy tvrdím, že základ každého spokojeného vztahu je umět pochopit svou ženu a pochopit svou ženu se rovná pochopit její fáze menstruačního cyklu, tak si v následujících odstavcích popíšeme projevy jednotlivých fázích menstruačního cyklu a co v těchto fázích dělat či naopak nedělat, aby nebyl doma oheň na střeše. :) Připraveni? Jdeme na to!

Menstruační fáze

Jelikož tato fáze je obdobím klidu a odpočinku, kdy žena nabírá energii do dalšího měsíce, bylo by dobré, kdyby její muž jí ten odpočinek dopřál a postaral se o případné rušivé elementy narušující tento klid (děti, pes, cokoliv, o co je třeba se postarat…). Pokud má žena bolesti, doporučuji na ně nikoli ibalgin, ale pomalý sex. Sex sám o sobě pomůže urychlit období krvácení a orgasmus snižuje vnitřní napětí a tím i menstruační bolesti.

Dynamická fáze

Druhá fáze je fáze energická za předpokladu, že si žena dostatečně odpočinula v menstruační fázi. Tato fáze by se dala nazvat fází pracovní, jsme hodně zaměřeny na svou práci, jsme schopny udělat to, o co jsme již dlouho žádaly své muže, kteří to ale doposud nebyli schopni udělat. V této fázi jsou v jedné domácnosti dva muži, což často není mužské polovičce příjemné a dochází občas ke střetům. Když s tím přestanete bojovat, zjistíte, že si se svou ženou můžete popovídat jako se „sobě rovným“ a uděláte kus práce, protože jste na to dva.

Co se sexu týče, žena přechází do mužské energie, takže má ráda tzv. zvířecí, živočišný, vášnivý sex. Což muži rozhodně ocení. Žádné dlouhé předehry, rychle na věc a pěkně tvrdě. :)

Ovulační fáze

Nastává fáze, kterou muži milují ze všeho nejvíce. Žena je opět ženou, navíc hodně přitažlivá se zvýšenou chutí na milování, protože v ovulační fázi se uvolňuje vajíčko, které chce být oplodněno. Kromě toho, že se chceme více milovat, jsme také starostlivé, pečujeme s láskou o rodinu, o domácnost, jsme rády mezi lidmi. Prostě ideální fáze. :D

Předmenstruační fáze

Po ovulační fázi přichází fáze, kterou muži mají rádi ze všeho nejméně. :D Nastává období rychle měnících se nálad a s tím souvisejících hádek. Pokud je žena s něčím ve svém životě nespokojená, dává to dost na sobě znát. Nesnáší celý svět a nejvíc samu sebe. Kritizování je v této fázi její hodně silnou stránkou. Rozhodně nedoporučuji mužům se svou ženou v předmenstruační fázi cokoliv řešit, protože to nikdy nedopadne dobře. Vždy si to nechte na jinou fázi, kdy je žena úplně v jiném rozpoložení. Také doporučuji si nebrat v této fázi nic, co vám žena řekne, osobně. Nemyslí to tak a hlavně s vámi to nemá nic společného.

Úplně ideální by bylo, kdybyste v tuto fázi nechali ženu se svými náladami úplně o samotě, ať může být sama se sebou a může tvořit, protože menstruační fázi se říká také fáze kreativní, ve které vznikají nové projekty, nová díla, nové nápady… Také v této fázi dost ubývá energie a žena se pomalu, ale jistě připravuje na fázi menstruační, kdy celý menstruační cyklus může začít od znova. :)

Co dál?

Tak. Teď jste dostali stručný „návod na ženu“ a nahlédli do jejího světa. Teď víte, na jakém principu žena funguje. Teď se můžete podle toho zařídit. A teď může ubýt taky spousta hádek, výměn názorů, nedorozumění apod. To je skvělé, co říkáte? :)

Tohle je však jen začátek. Každá žena to má trošku jinak, takže je teď na vás, nakolik se pustíte do analýzy své ženy a jejího menstruačního cyklu. Každopádně vám přeji hodně štěstí a pevné nervy. :)

A pokud jste ještě nečetli, jak využít menstruační cyklus v podnikání, čtěte zde.

 

Jana Czerneková

Kouč pro mladé

www.koucpromlade.cz

 

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.