Home Osobní rozvoj Podnikání už na vysoké škole? Rozhodně ANO!
Podnikání už na vysoké škole? Rozhodně ANO!

Podnikání už na vysoké škole? Rozhodně ANO!

47
0

Studujete vysokou školu a rádi byste si přivydělali peníze? Vykašlete se na brigády a začněte vydělávat víc! Pokud máte pocit, že můžete realizovat nějaký svůj projekt a rádi byste rozjeli své vlastní podnikání, pak máte nejlepší příležitost právě teď – během studia. Nebojte se začít osobitou kariéru, protože není co ztratit!

Co Váš věk?

Vyhoďte ze své hlavy negativní myšlenky. Nejste ani moc mladí, ani moc nezkušení. Naopak obě vlastnosti jsou Vaším velkým plusem. Nejznámější lidé, kteří „něco dokázali“, začali už v mladém věku – někdy i v o mnoho mladším, než je ten Váš. Úspěch nečeká na to, až Vám bude čtyřicet let, ale čeká na akci. Nedejte na okolí, zvedněte hlavu a rozjeďte svůj projekt!

Nezkušenost?

Právě ve Vaší nezkušenosti je obrovská výhoda! Můžete věci vidět úplně jinak, než prací a systémem ovlivněný dlouholetý zaměstnanec. Váš pohled na věc je čerstvý a ničím nepozměněný. Uchovejte si ho co nejdéle. Platí u Vás pravidlo „Nezkušenost = originalita“. Nebojte se dělat věci jen po svém a nenechte se ničím ovlivňovat.

Bez starostí

Jako student máte také velkou výhodu oproti ostatní populaci. Jakou? Je to právě Vaše bezstarostnost a nabízející se absolutní finanční svoboda. Ve Vašem věku totiž zřejmě nejste zatíženi hypotékami a splátkami. Většinou ani nemáte rodinu a děti, které byste museli živit, a tak když nastartujete své podnikání, můžete si pěkně vydělat i z příjmů, které by průměrnému člověku nestačily.

Stát Vás podpoří

Díky úlevám od sociálního a zdravotního pojištění nebudete muset platit žádné zálohy, i když budete podnikat. Udržíte si totiž stále status studenta, a za toho platí zálohy škola. V prvním roce podnikání také nemusíte platit daně, ale pouze odevzdat daňové přiznání a podnikat dál. A to už rozhodně stojí za zkoušku.

Není co ztratit

Ať už tedy máte vymyšlený projekt nebo ne, rozhodně jej nezatracujte a začněte na něm pilně pracovat. Není co ztratit a za zkoušku nic nedáte! I kdyby Vaše podnikání nevyšlo, v životopisu bude vypadat tato zkušenost velmi dobře oproti ostatním spolužákům. Pokud se tedy po studiu přece jen vydáte směrem k jinému zaměstnání, Váš budoucí zaměstnavatel jistě ocení Vaši snahu, zodpovědnost a zkušenosti, které jinak student jen tak nemá.

Neváhejte tedy a začněte podnikat, dokud máte ještě čas!

Pokud vás zajímají další pozitiva podnikání, přejděte na tento článek. :) Život na vlastní pěst: Pozitiva podnikání

Jaké pozitiva představují pro vás

Aneta Gregorová

www.anyza.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.