Home Osobní rozvoj Osobní růst Pořiďte si štěstí z maličkostí
Pořiďte si štěstí z maličkostí

Pořiďte si štěstí z maličkostí

0
0

Spousta z nás se mylně domnívá, že štěstí si koupí za peníze. Život v blahobytu je sice pohodlný a přináší spoustu výhod, ale mnoho věcí, díky kterým je člověk skutečně šťastný, s penězi nesouvisí. Jak dělat každý den sobě i druhým radost a úplně zadarmo?

Usmívejte se

Úsměv je tím nejkrásnějším a zároveň nejjednodušším, co můžete druhému darovat. Usmívejte se na svět kolem sebe a budete se cítit mnohem šťastnější. Kromě toho, když někomu darujete svůj úsměv, s největší pravděpodobností vám to vrátí. Nebojte se ani hlasitého smíchu. Odborníci totiž tvrdí, že smích léčí a veselá mysl je půl zdraví. Pokud se od srdce zasmějete a nejlépe rovnou hluboko z břicha, do mozku se vám vylije velké množství endorfinů, které působí jako účinný přírodní lék na stres, duševní neklid a dokonce umí tišit bolest.

Objímejte se

Objetí je něco, co vám pomůže zapomenout na všechno špatné, co vás rozveselí, udělá šťastným a spokojeným. Aspoň na malý moment. Takže kdykoliv budete mít příležitost objímejte a přijímejte objetí od druhých. Nejkrásnější z objetí jsou samozřejmě ty, které sdílíme s lidmi, na kterých nám záleží, které milujeme, ale ne vždy se musí jednat o člověka. Pocity štěstí a spokojenosti se dostaví, i když obejmete svého čtyřnohého mazlíčka nebo třeba oblíbeného plyšáka či polštář. Pokud jste orientováni na přírodu a energie, běžte do lesa a obejměte kmen nějakého starého stromu.

Buďte zamilovaní

Zamilovanost má na naše tělo pozitivní vliv. Zamilovaný člověk se cítí šťastně, lépe snáší psychickou zátěž a je odolnější vůči stresu. Podle některých studií je láska dokonce natolik mocná, že podporuje kreativitu, zvyšuje imunitu a snižuje vnímání fyzické bolesti. Jenže je možné být trvale zamilovaný? Je vcelku jedno, jestli to je zamilovanost nebo se to změnilo v mnohem hlubší cit, jakým je láska. Mnohem důležitější je uvědomění si, že to není pouze zamilovanost či láska k druhému člověku, která na nás má pozitivní vliv či která nás dělá šťastným. Člověk si často vystačí i sám se sebou. Naučte se mít rádi sami sebe a najděte tak štěstí. Nebojte, sebeláska není sobecká.

Zastavte se

Naučit se milovat sám sebe a umět se na chvíli zastavit jsou věci, které člověku neskutečně usnadňují život a hlavně ho dělají šťastnějším. Najděte si proto každý den alespoň malou chvilku a zastavte se. Zavřete oči, zklidněte dech a buďte jen sami se sebou a svými myšlenkami. Je to zvláštní a těžko popsatelný pocit vnímat sám sebe do posledního kousku, ale stojí za to. K tomu, abyste si chvíle sami se sebou užili přitom nemusíte provádět zdlouhavé meditační cvičení, začít chodit do jógy nebo být vyznavačem buddhismu. Prostě stačí zastavit a být sám se sebou.

Zkoušejte nové věci

Když se naučíte vnímat sami sebe, zlepší se vaše smysly, což můžete skvěle využít při vnímání a poznávání nových vůní, chutí, ale i emocí a zážitků, které vám přinesou blažené pocity štěstí. Prožívejte svůj život aktivním způsobem, nespadněte do stereotypu, kdy budete přes týden chodit jen do práce a o víkendu ležet u televizních seriálů. Pokud jste doteď věnovali hodně svého času sledováním ostatních na sociálních sítích, pak je na čase to změnit. Dělejte nové věci. Dělejte šílené věci. Nemusíte hned zkoušet adrenalinové sporty, zpočátku stačí pouhá změna kavárny.

 

Autor: Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.