Home Osobní rozvoj NLP Přestaňte s tou nešťastnou muzikou. A začněte s tou šťastnou :)
Přestaňte s tou nešťastnou muzikou. A začněte s tou šťastnou :)

Přestaňte s tou nešťastnou muzikou. A začněte s tou šťastnou :)

410
0

Dnes vám doporučím jednu tak trochu neobvyklou věc… A sice: Přestaňte poslouchat depresivní hudbu a hudbu o nešťastných vztazích či zlomených srdcích. Proč? Protože během poslechu hudby se dostáváte do relativně hlubokého transu. A právě v transu se vaše podvědomí velmi rychle programuje.

Ti, kteří sledují mé články už déle, to ví, a často se mě ptají, jakou muziku poslouchám. Které písně jsou z hlediska NLP neškodlivé a naopak posilující? Prozradím vám, že jedním z mých osobních favoritů je písničkář, skladatel a geniální improvizátor Tomáš Klus.

Proč právě Tomáš Klus?

Protože v jeho písních nenajdete omezující přesvědčení tipu: „Ostatní mi ubližují, proto nemohu být šťastný… Zlomila mi srdce, proto se budu doživotně trápit… Pokud nezískám tuto dívku, do smrti zůstanu sáááám…“ a podobně. Většina lidí si totiž neuvědomuje, že to, co čteme, sledujeme a posloucháme, má na naše podvědomí zásadní vliv.

Pokud jste přestali sledovat televizní noviny, protože mají devastující vliv na vaše podvědomí, začněte také zvažovat, jaké filmy, knihy či jaké písně do svého podvědomí vpustit.

Většina lidí si vůbec neuvědomuje, že při poslechu oblíbených písní jdou do změněného stavu vědomí (v NLP tomu říkáme, že jdou do transu). Pokud je však píseň plná omezujících přesvědčení, má negativní programující účinek na podvědomí.

Proto je důležité si pečlivě vybírat, co od teď chcete poslouchat.

 

Hudba, která vám dodá dobré pocity a nové strategie

V minulosti jsem zbožňoval poslouchat smutné písničky o zlomených srdcích a nešťastných vztazích. A mělo to na mou realitu zásadní vliv. Dnes už tyto věci neposlouchám. A má to opět zásadní vliv. Tentokrát pozitivní.

Písně Tomáše Kluse jsou dobrý příklad toho, že hudba se dá dělat i bez omezujícího programování. Ba co víc, Tomáš je jedním z mála, který vám umí zprostředkovat dobré pocity, humor a jako jakýsi „vedlejší účinek“ vás učí být kreativními.

Přesně tak jsem ho nedávno zažil na koncertě v Pezinku. Tomáš během zpívání písně v některých momentech přestane zpívat původní text písně a místo toho začne přímo „za pochodu“ do hrající melodie skládat zcela nový text.

Takovým způsobem vyburcoval publikum téměř do extáze, když začal během zpívání písně nečekaně skládat text na jednoho pána, co během koncertu vstal a šel na toaletu. Geniální!

Od té doby si takto trénuji skládání textů „za pochodu“ také a osvojuji si tak větší pohotovost v komunikaci a kreativitu.

 

Otestujte to a vaše podvědomí se vám odvděčí.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.