Home Osobní rozvoj Inspirativní videa Radovat se z maličkostí

Radovat se z maličkostí

553
0

Schopnost radovat se z maličkostí patří k zapomenutým uměním. Všichni spěcháme za velkými cíli a zapomínáme, z čeho se vlastně skládá život. Radujte se z maličkostí. Často máte pocit, že jen velké události, neobyčejná díla a luxusní dárky Vám mohou přinést radost, po níž toužíte. Není to tak. Tyto velké věci většinou vyžadují značné úsilí a nakonec zjistíte, že z nich máte jen zřídkakdy takovou radost, jakou jste očekávali. Nakonec přijde zklamání.

Existují radosti, které mohou trvat celý den. Musíte se jen učit je hledat. Mohou být v denním světle, ve vůni růže, v ptačím zpěvu, v čerstvém větru na tváři, v hlase milované osoby. Radujte se a těšte se ze všech těchto věcí. Čím více radosti najdete v maličkostech, tím více se Vám bude zdát, že krásu a radost lze najít všude a v každé věci.

Je důležité radovat se z maličkostí. Užívat si úsměvy, které nám jsou darovány. Usmívat se nad věcmi, protože nic není samozřejmost. Zkuste se radovat z úplných maličkostí, naučte se je vnímat a neberte je jako samozřejmost. Užívejte si východu slunce, tance trávy v letním vánku, teplého letního deště, příjemného prodavače, číšníka… Buďte těmi, kteří mezi lidmi šíří pozitivní energii a zpříjemňují jejich den přátelským úsměvem.

„Když radosti není dosti, radujte se z maličkostí!“

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.