Home Osobní rozvoj Osobní růst Jak si dobíjet energii
Jak si dobíjet energii

Jak si dobíjet energii

966
0

Spousta z nás neustále hledá energii, abychom mohli dělat všechno to, co v jednom dni chceme stihnout. Proč jsme stále bez energie a nemůžeme dělat to, co doopravdy chceme? Proč špatně snášíme vstávání, když děti mohou od rána nadšeně poskakovat, zatímco my sotva můžeme otevřít oči? Přečtěte si pár tipů, jak si energii udržet alespoň v základních bodech.

Začněte vždycky sami sebou

Všechny energeticky vysávající myšlenky máme my sami uvnitř sebe. Jak to? Úspěšně je přebíráme od rodičů, okolí nebo médií. Pokud se tedy chcete zbavit toho, co Vás v mysli neustále tíží, tahá zpět nebo na dno, udělejte si mentální úklid. Nejlepší metodou je zavřít se někam, kde můžete být jen sami se sebou a úplně bez povinností. Otevřete svou mysl a vyplachujte negativní myšlenky, názory a problémy jeden za druhým.

Co Vás denně stahuje dolů

Zopakujeme si to ještě jednou – je to tak: Zamyslete se nad tím, kdo Vás denně táhne ke dnu. Může to být kolektiv v práci i nejlepší kamarádka. S negativními lidmi se setkává občas každý. Koho ale vídáte tak často, že na Vás má jeho chování zásadní vliv? Zamyslete se, v jakém kolektivu (kolektivech) se pohybujete a udělejte jednoduchou změnu k pozitivnějším lidem. No a pokud nikoho takového neznáte, nevadí. Hledejte a určitě najdete!

Nepřetěžujte se

Je to jednoduché, ale málokdo se tím umí řídit. Jak se ke svému tělu chováte Vy? Přetěžujete své tělo alkoholem, kávou, cukrem a nedostatkem spánku? Pak se nedivte, že nemůžete vstávat a navíc ani běžně fungovat tak, jak byste si přáli. Zamyslete se nad svými zvyky či zlozvyky a změňte všechno, co můžete. Pěkně jeden zvyk za druhým. Začněte třeba tím, že budete snídat čerstvé ovoce a vynecháte ranní kávu (natož cigaretu). Naopak neberte jako přetěžování sport nebo jakoukoliv aktivitu, která Vašemu tělu jen prospívá.

Vracejte se k přírodě

Dnešní rychlý přístup k životu nedodává energii ani psychice ani tělu. Najděte si chvíli, kdy můžete zajít do přírody. Nechejte mobil doma a začněte vnímat přírodní rytmus. Nedívejte se na všechno logicky, ale hledejte harmonii ve věcech, které ne vždy dávají smysl. Uvolněte se a nemyslete na čas. Čas se najde vždycky.

Přestaňte myslet na to, že něco „musíte“ a soustřeďte se na to, co je v této chvíli. Jen současnost má opravdový smysl. Uvidíte, že když si zajdete třikrát týdně do lesa bez mobilních zařízení, změní se Váš rutinní týden na výjimečný čas strávený v příjemném prostředí. Najednou bez logického zdůvodnění budete cítit lehkost a úlevu. A to stojí za to!

A kde dobít energii? Čtěte zde

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.