Home Osobní rozvoj SMS koučink přináší do života RADOST!
SMS koučink přináší do života RADOST!

SMS koučink přináší do života RADOST!

92
0

České lidové rčení říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“

Je to pravda, není to pravda? Záleží vždy jen na nás samotných.
V dnešní uspěchané době, kdy většina lidí žije víc tím, co se jim nepovedlo v minulosti anebo řešením problémů druhých, je dobré si uvědomit pár důležitých faktů. A začátek roku je k tomu ideální příležitost, jelikož ať chceme nebo nechceme, vnímáme začátek a konec roku jako předěl mezi něčím starým a tím nově přicházejícím.

A co patří mezi ta důležitá fakta k uvědomění?

Tak například to, že když něco umím, nemá to až na mne samotného, nic společného s tím, že to musím dělat! Naše vnitřní spokojenost je ovlivňována naším každodenním rozhodováním, do čeho budeme dnes investovat svoji energii a pozornost.

 Čím jsme starší, tím více máme zkušeností a dokážeme dělat více věcí. Máme pro to více schopností, máme však stále stejně času jako v minulosti.

24 hodin denně, všichni bez rozdílu

Času máme každý den všichni bez ohledu na naše stáří stejně. A život je spravedlivý. Mladší nemají tolik zkušeností a znalostí, mají však o to více své životní energie, nadšení a elánu. Starší mají zkušenosti a znalosti, potřebují však více odpočinku při obnovování energie.

Proč o tom dnes píšu?

Uvědomil jsem si, že čím jsme starší, tím je důležitější umět se rozhodovat a směřovat svou životní energii na to, co nám dělá radost. S rostoucím věkem je totiž díky našim zkušenostem snazší a snažší dělat různé věci. Umíme jich totiž každým dnem více a více. Ruku v ruce s tím však roste také důležitost, dokázat se v životě správně rozhodovat. Rozhodovat vědomě o tom, čemu dnes budu věnovat svoji pozornost a dočeho budu dnes investovat svoji energii.

Zamyslete a odpovězte si na jednoduchou otázku:

Na kolik se na stupnici 1-10 dokážete v životě soustředit se na to skutečně důležité? (1 je minimum, 10 je maximum, tzn. lepší už to nemůže být). Máte to? A teď se zamyslete: Co to je TO pro vás skutečně důležité? Faktem je, že pro každého je to něco jiného a současně pro všechny je to vlastně to samé.

Spokojený život má uvnitř nás všech společného jmenovatele

Je to RADOST.

Jakmile si v životě přestanete uvědomovat, co nám každý den dokáže udělat radost, přijde trest. Přijde pozvolna, vplíží se nám do života postupně. Začneme opakovaně dělat více a více věcí, které dobře známe, a z jejich dělání se pro nás stane povinnost a…

RUTINA. Navíc tím jak je děláme dlouho opakovaně, tak sami uvěříme, že danou věc přece dělat musíme. Začneme mít dokonce strach, že když je dělat přestaneme o něco přijdeme.

 

NESMYSL! 

Pro mladé je samozřejmé dělat věci s radostí. Mladým rutina tolik nesvazuje ruce. Starší to dokáží také! Jen je důležité si uvědomit, co nám všem přináší do života radost.

Bez radosti se život mění v živoření, přežívání a její vyhasnutí přivolává smrt. Bez radosti děláme věci, které musíme, místo abychom dělali věci, které chceme. Bez radosti nám většinu času sežere rutina a díky ní začneme stárnout rychleji. Když se na chvíli zastavíme a zamyslíme, dává nám to smysl. Ruku na srdce, kdo z nás to však dělá dostatečně často?

A proto jsem se rozhodl to změnit!

Uvědomil jsem si to už v loňském roce, kdy jsem svůj workshop na festivalu Inner Winner nazval Rozhodněte se mít radost. A letos na jaře jsem začal vytvářet jednoduchý a praktický systém, který směřuje pozornost mých klientů vytrvale na radost.

 Den za dnem tento účinný systém, ráno a večer s minimální časovou investicí, směřuje naši pozornost primárně na radost. Je to snazší než si v tuto chvíli dokážete sami představit.
Ono je totiž radost samo o sobě mít možnost zastavit se, zaměřit svou pozornost na nás samotné, na naše silné stránky a naše vztahy s druhými lidmi.
 Funguje to a stačí k tomu 2x 5 minut denně.

Vložil jsem do tohoto systému 9 let své praxe s koučováním, 10 let praxe s internetovým podnikáním a výsledek jsme letos na podzim úspěšně otestovali na 650 klientech.

Získali jsme jejich pozitivní zpětnou vazbu, že to celé skutečně funguje a zároveň jsme získali také nové podněty jak systém dále vylepšit. Vylepšili jsem ho a rozhodli se ho představit skutečně široké veřejnosti.
Chcete, aby byl váš rok 2016 plný spokojených vztahů a úspěšných výsledků, ze kterých budete mít radost?

 

Bojíte se stále učinit první krok? Vyzkoušejte naši POSILOVNU SEBEVĚDOMÍ a nastartujte nejlepší rok vašeho života! Udělejte si také test smyslových center a to zcela ZDARMA. Pomůžeme vám nalézt odpovědi!

 

 

Jan Čepelka, autor projektu SMSkouč.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.