Home EDITORIAL Únava není sprosté slovo!
Únava není sprosté slovo!

Únava není sprosté slovo!

259
0

Ano je to tak – únava není sprosté slovo. Proto i my přicházíme s tímto tématem zřejmě v nejlepší možný měsíc vhodný k odpočinku, tedy právě teď v červenci. Tímto bych Vám velmi rád představil nové téma měsíce, které zní: Únava aneb naučte efektivně odpočívat.

Únava není ani hřích, je to přirozený stav, kdy člověk vykonal určitou práci a tělo i mysl ví, že přichází zasloužený odpočinek. Pro ty z nás, kteří si nechtějí nebo neumí přiznat únavu a pracují stále dál, říkám: STOP. První důležitou věcí je si to přiznat. Každý z nás se jednou unaví. Existují různé činnosti s odlišnou mírou náročnosti, které nás vyčerpají, a to dříve nebo později. Pro nás je nyní důležité naučit se správně odpočívat.

Například, když jeden pracuji na 100 % bez odpočinku až do padnutí, výsledkem je, že jsem druhý den méně výkonný, protože jsem efektivně neodpočíval. Druhý den tedy pracuji pouze na 70 % a dostavuje se mrzutá nálada a naštvanost na sebe samotného, že jsem neudělal to, co včera. Opět přichází únava a třetí den už efektivita klesá na 20 %, kdy se stávám spíše chodící mrtvolou. A čtvrtý den? To je jednoduché – příbuzní vybírají slušivé parte a prima rakev, ve které se odpočinek určitě dožene ;-)

Z výše uvedeného, až absurdního, příkladu je zjevné, že odpočinek je základním kamenem k efektivitě a úspěšnosti nejen v pracovním životě.

Teď je na místě otázka, jak správně a efektivně odpočívat, a to tak, aby výsledkem bylo vaše spokojené já i okolí. Proto jsme pro Vás oslovili řadu odborníků, zaměřili se na toto téma více do hloubky a přinesli tak užitečné rady pro každý den.

 

PS: Důležité je vytvořit si návyk. Tedy dělat něco pravidelně… toho dosáhneme, když daný rituál 21x zopakujeme. V tu chvíli se nám z činnosti stává návyk. Tento měsíc má pouze 31 dní. Takže žádné odkládání a začněte s efektivním odpočinkem hned teď.

 

S přáním efektivního odpočinku nejen na dovolené

Váš nový výkonný ředitel Já to dokážu
Zdeněk Polanský

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.