Home Osobní rozvoj Jak úspěšně jednat s lidmi
Jak úspěšně jednat s lidmi

Jak úspěšně jednat s lidmi

608
0

V dnešní době je velmi ceněná emoční inteligence a schopnost úspěšného jednání s lidmi. Schopnost jednat s lidmi je základem úspěchu. Bez této schopnosti nikdy nevybudujete úspěšné podnikání. Schopnost jednání s lidmi je umění, kterému se musíme naučit, protože ani doma, ani ve škole nás to nikdo nenaučil. Jak úspěšně jednat s lidmi?

V tomto článku mám pro vás pár jednoduchých tipů. A když je budete praktikovat na každodenní bázi, zanedlouho se tato schopnost stane nedílnou součástí vašeho života a vy budete umět úspěšně jednat s lidmi. Takže pojďme na to!

Vyhněte se komunikačním chybám

Zde mám na mysli posuzování, obviňování a kritizování. Nikdo na vaši kritiku není zvědavý. A to ani když je oprávněná. Na kritiku máme totiž tendenci útočně reagovat a bránit se. Kritika se těžko snáší a vyvolává pouze další rozepře. Pokud chcete s někým vycházet dobře, nikdy jej nekritizujte. Berte ho takového, jaký je, a to i s jeho chybami. Bude vás nesmírně vděčný. Pokud naopak si chcete někoho na celý život znepřátelit, kritizujte ho o 106 a garantuji vám 100% výsledky do pár dnů!

Oceňujte druhé

Upřímně. Své uznání jim dávejte najevo. Řekla bych, že ocenění je opakem kritizování. Všichni máme rádi, když jsme oceňováni za to, co nám jde dobře. Bohužel jsme ale byli už od mala spíše za vše kritizováni a chvály bylo jako šafránu. Je na čase si všímat na druhých jejich silných stránek a pozitivních vlastností. Všimněte si, že po čase ty dobré začnou převažovat nad těmi špatnými. A ti lidé vás budou mít rádi. Konečně našli totiž někoho, kdo si váží jak jich, tak jejich kvalit.

Dívejte se na věci očima druhého

Chcete se naučit, jak úspěšně jednat s lidmi? Přestaňte pořád prosazovat jen to své. A začněte se více vciťovat do potřeb druhých lidí, se kterými jednáte. Začněte přemýšlet nad tím, jak byste jim mohli pomoci. Co konkrétně vy jim můžete dát. Dívejte se na věci jejich očima. Přemýšlejte, jak asi přemýšlí.

Když se budete na věci dívat očima druhých lidí, budete se dívat na věci jiným úhlem pohledu. Už to nebude jen ten váš úhel. Náhle se vám naskytne náhled na situaci zcela z jiné perspektivy. Pochopíte, proč ti lidé jednají tak, jak jednají, pochopíte, co je k tomu vede. Pochopíte jejich stanoviska, jejich uvažování, budete schopni předvídat, jak se asi zachovají v dalších situacích.

Naslouchejte

Andrew Carnegie jednou řekl: „Pokud chcete být zajímaví, zajímejte se.“ Zajímejte se o druhé lidi, poslouchejte, co vám říkají. Dejte jim svou plnou pozornost, dejte jim najevo, že jsou pro vás důležití a že vám není jedno, co říkají. Skutečně jim naslouchejte. Poděkují vám pak se slovy, že už si dlouho tak dobře s nikým nepopovídali.

Buďte jako oni

Lidé mají přirozeně rádi ty lidi, kteří jsou jim podobní. Kteří mají stejný pohled na svět, stejné uvažování, myšlenky, chování a jednání jako oni. Pokud chcete si získat lidi na svou stranu, buďte jako oni. Nalaďte se na jejich vlnu, přizpůsobte se jim a jednejte jako oni. Budete jim sympatičtí a snáze u nich dosáhnete výsledku, jakého si přejete.

 

Potřebujete více informací?

Říkáte si, že to bude pro vás těžké? Mark Dzirasa vás naučí na svém semináři Čtyři energie, jak úspěšně jednat s lidmi. Jak rozpoznat jejich dominantní energii, na základě které jednají a jak se na ně naladit! Když rozpoznáte jejich dominantní energii, budete přesně vědět, jak se k nim chovat, abyste se s nimi dopracovali výsledku, jakého potřebujete.

Neváhejte a přijďte se učit umění úspěšného jednání s lidmi na tento výjimečný seminář! Vstupenky rychle mizí.

Zajistěte si své místo hned teď!

Jana Czerneková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.