Home Osobní rozvoj Zabořte tenisky do sněhu
Zabořte tenisky do sněhu

Zabořte tenisky do sněhu

0
0

Mezi běžci jsou takoví, kteří nedají dopustit na běhání v zimě. Podle nich je zima nejlepším obdobím pro běhání a na rozdíl od běhání v parném létě nabízí spoustu výhod. Já jsem byla zásadně proti, tedy až do loňské zimy, kdy mě běhání ve sněhu naprosto uchvátilo.

Láska na druhý pohled

Lásku k zimním a podzimním běhům jsem si musela vypěstovat. Dlouhou dobu pro mě představovalo chladné počasí, vítr, déšť, sníh a mráz diskomfort, který jsem neměla potřebu překonávat. Zlom nastal v momentě, kdy se stal běh součástí mého života. Součástí, bez které si  svůj život nedokážu představit. Tehdy pro mě přestaly existovat důvody, proč nejít bez ohledu na počasí či hodinu. Dnes si naopak musím racionálně zdůvodňovat, že je čas na den bez běhu.

Ideální období pro začínající běžce

Podzim je naprosto kouzelný, zvlášť pokud se vydaří a na žlutavé listí svítí sluníčko. Pokud v takovém období nazujete tenisky a vyběhnete ven, nabije vás to neuvěřitelnou energií. Mimo to podzimní teploty bývají v říjnu a mnohdy i na začátku listopadu velmi příjemné a k běhu ideální – zvlášť pro začínající běžce, kteří se díky tomu nemusí potýkat s extrémním pocením a tím i zvýšenou náročností běhu v letních měsících. S příchodem zimy se sice může stát běhání zase náročnější (běhání ve sněhu), což má ale i své výhody. Běžce to donutí zpomalit. Práce s rychlostí je klíčová, ať už se jedná o začátečníka nebo pokročilého běžce.

Dopracujete se ke zdravému a štíhlému tělu

Ke zdravému a štíhlému tělu se sice nedopracujete pouze běháním, k tomu je zapotřebí změnit celý životní styl a zaměřit se na správné stravování, ale běh rozhodně může vaši kondici a zdraví výrazně ovlivnit. Budete-li trávit celoročně co nejvíce času na čerstvém vzduchu, budete se otužovat a sportovat venku i během zimních měsíců, bude vám odměnou nejen lepší kondice, forma a osobáky, ale i zvýšená imunita. Běhání v zimě zocelí váš organismus, což potvrzuji z vlastní zkušenosti. Od doby, kdy jsem změnila své stravovací návyky a pravidelně běhám, jsem proti nachlazení mnohem odolnější než kdykoliv předtím.

Čeká vás spousta odměn

Běhání (nejen) v zimních měsících vám kromě zdravého a krásného těla naservíruje i další odměny. Pokud se vám podaří překročit svou komfortní zóny a nazujete tenisky, i když bude venku vlezlé počasí, bude sněžit a prostě se vám tam nebude chtít, ale vy to překonáte a vyhrajete nad vlastní leností, tak ten pocit, který se dostaví po běhu, ale často už při něm samotném, vás odmění takovým způsobem, který lze jen těžko popsat. Aby toho nebylo málo, tak k tomu úžasnému pocitu si můžete dopřát i hmatatelnou odměnu třeba ve formě horké čokolády. Příznivci sauny se mohou jít po běhu vyhřát. Saunování po běhu v mrazivém počasí si dokonale užijete.

 

Autor: Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.