Home Osobní rozvoj Zahrál jsem si člověka bez charismatu (… a natočil to na video)
Zahrál jsem si člověka bez charismatu (… a natočil to na video)

Zahrál jsem si člověka bez charismatu (… a natočil to na video)

133
0

Většina lidí tvrdí, že charisma je něco vrozeného. Protože však podobným přesvědčením jen tak nevěřím a rád si věci testuji, otestoval jsem si opak. Vyzkoušel jsem si, jaké to je být bez charismatu. Nahrál jsem to všechno na video a v něm vám ukážu 6 neverbálních chyb, které obchodníka, kterého jsem si zahrál, dovedli k neverbální sebevraždě.

No ještě předtím, než na to kliknete

Pár slov k mýtům o charisma

O charismatu koluje po celé planetě obrovské množství mýtů. Jedním z nich je, že charisma je vrozené. To by znamenalo, že buď ho máte v genech a můžete otevírat šampaňské, nebo ho nemáte v genech a holt“ máte smůlu.

Nevím, jak vy, ale jsem o charismagenu“ zatím neslyšel. Že by to celé bylo (opět) úplně jinak?

Charisma jako chování?

Zastávám názor, že charisma není nic vrozeného. Charisma je mnohem víc to, jak se chováme a méně to, kdo jsme.

Pojďme to však trochu rozvinout: Pokud bychom tuto tezi podchytili a přepokládáme, že charisma je chování, pak velký vliv, kdo jsou naše vzory, které se chovají charismaticky. A za další, co jsou ty podstatné prvky, které způsobují/vyvolávají charisma?

Charisma není nic vrozeného. Charisma je mnohem víc to, jak se chováme a méně to, kdo jsme.

Definice charismatu

Charisma: speciální šarm, nebo přitažlivost, která způsobuje, že lidé se cítí být nakloněni a přitahováni k dané osobě.

Toto je jen jedna z mnoha definic charismatu. No všimněte si, že i v této definici jsou použity další abstraktní slova (i samotné slovo charisma je abstraktní slovo), jako šarm nebo přitažlivost. Na to, abychom uměli pochopit, co to charisma je, bychom si opět museli definovat slova šarm a přitažlivost.

Osobně si myslím, že charisma je chování, které sestává zejména z následujících prvků a podvědomých strategií:

Intonace hlasu – některé lidi dokážeme poslouchat hodiny. Jiné bychom nejraději vypnuli už po pár slovech. Velkou roli hraje právě intonace hlasu. Obsah slov je až na nižších příčkách.

Řeč těla – držení těla, gesta, mimika.

Rozhodovací strategie – charismatičtí lidé nejen dobře působí na pohled, ale umí se také rychle a dobře rozhodovat. To druhým imponuje.

Humor – charismatické osobnosti umí skvěle pracovat s humorem. Humor způsobuje smích a smích způsobuje dobré pocity. Na charismatických lidech nás baví zejména to, že se v jejich přítomnosti cítíme dobře.

Pohotovost – s humorem souvisí i schopnost improvizovat a být pohotový v komunikaci.

Inspirativnost – charismatické osobnosti mají cíle, které umí odkomunikovat s jinými a umí je pro ně nadchnout …

Pokud vás napadají další prvky, kterými se vyznačují charismatické osobnosti, napište mi do komentáře pod článek, děkuji..

Chcete tedy vidět, jak to dopadne v mém videu?

Nyní se již podívejte na video, ve kterém jsem jednak zahrál obchodníka, který udělá 6 neverbálních chyb, které způsobí, že zákazníka odradí a svou službu neprodá (ve videu tyto chyby pojmenuji a odhalím, abyste přesně věděli, co je v rozhovoru při obchodním jednání důležité) a jednak vám ukážu, které jedno gesto způsobí, že se kompletně změní vaše vyzařování.

Video zhlédněte zde: www.rectelaonline.cz/video-2/

PS: Ve videu uvidíte i jednu z nejkontroverznějších postav v historii této planety. V čem spočívalo tajemství jejího téměř neomezeného vlivu? Vše uvidíte ZDE >>

 

Držte se, přeji vám krásný týden plný trénování a zvyšování charismatu

 

Peter Sasín

 

 

 

 

 

 

Peter Sasín Podpis

NLP trenér, autor bestselleru Triumf, online program Řeč těla

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.