Home EDITORIAL Komunikace a partnerství jako základní kámen vztahu
Komunikace a partnerství jako základní kámen vztahu

Komunikace a partnerství jako základní kámen vztahu

421
0

Máme tu srpen a před námi je dalších 31 dnů prázdnin. Prázdniny se svým teplým počasím a školním volnem jsou předurčeny na rodinné dovolené či vandry v dvou. S partnerem jsme spolu více než po zbytek roku a v lehce jiném režimu, než je zvykem, a proto je důležitá komunikace. V tomto období častěji probublávají jindy přecházené neshody, bolístky či neřešené krize.

Věříme, že v našem magazínu Já to dokážu měsíční téma Lásky a vztahů je pro srpen jako dělané.

Komunikace – zvládáme ji ve vztahu?

Když mluvíme o vztazích, tak mi přichází na jazyk především téma komunikace mezi partnery. Pokud chceme spolu žít, musíme se naučit spolu komunikovat a to tak, aby druhý partner pochopil, co máme na mysli.

Mnoho neshod vzniká mylným předpokladem, že ten druhý nám rozumí, ale on ve skutečnosti chápe naše slova zcela jinak, než jak jsme je zamýšleli. Dokonce občas předpokládáme, že je telepat a čekáme, že mu to „ono“ přece musí dojít. Věřte mi, nedojte. A máme oheň na střeše. Bezpečnější je si ověřit, že ten druhý pochopil, co mu sdělujeme a zapomenou na to, že bychom nevyřčené požadavky očekávali splněné.

I to bude tématem, nad kterým se tento měsíc pozastavíme.

Co je a co není partnerství?

Dalším pojmem, na který bych chtěl upozornit, je partnerství. Víme, co to obnáší, být si navzájem opravdovými partnery? Umíme poskytnout své lásce stejný životní prostor, jaký od ní vyžadujeme my sami?

Od seznámení se postupem času vztahy ve dvojici vyvíjejí. Vznikají závislosti emocionální, finanční, existenční. Díky různým životním rolím se stává, že jeden z partnerů mívá navrch a na druhého zbývá podřízená role. Jedná se stále v tu chvíli o partnerství, tedy o vztah, který je postaven na vzájemném respektu, dobrovolnosti a lásce?

Pojďme společně tento měsíc oprášit naše pohledy na milostné i rodinné vztahy, tak abychom mohli žít spokojený a naplněný život. Věříme, že magazín Já to dokážu Vám na této cestě bude dobrým průvodcem.

David Kopecký

David Kopecký Zaměřuje se na hledání potenciálu člověka, nalezení životního poslání a vize a její následné realizace v nových projektech. Jeho zkušenosti čerpají z více než dvaceti let působení v oboru marketingu a podnikatelského poradenství. Za tu dobu pracoval s více než 150 projekty, značkami či společnostmi, které se chtěli posunout dál.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.