Home EDITORIAL Proč se dřeme – objev svůj skrytý potenciál
Proč se dřeme – objev svůj skrytý potenciál

Proč se dřeme – objev svůj skrytý potenciál

1.73K
0

CO to je ten skrytý potenciál?

Jsou to naše vlastnosti? Jsou to naše schopnosti? Jsou to naše dovednosti? Jsou to naše kompetence?

Zkuste se sami zamyslet, co je Váš potenciál.

CO jste objevili?

Je velmi důležité, přistoupit k hledání svého skrytého potenciálu individuálně. Každý z nás je jedinečná osobnost. Každý z nás má jiný potenciál, žije v jiném prostředí, byl vychován v jiné rodině.

A právě rodina – ti naši nejbližší velmi ovlivňují náš potenciál. Rodiče často projektují do naše života svůj život. Svoje úspěchy i neúspěchy. Své sny i své strachy.

Pokud jsme byli v našem životě omezováni svými strachy a strachy lidí v našem okolí, pokud jsme byli omezováni tím, co neumíme a pokud jsme dělali to, co nás nebavilo,  pak jsme asi v životě zažívali spíše neúspěchy.

Jak to tedy změnit?

V první řadě se musíme rozhodnout, že TO – NÁŠ ŽIVOT, chceme změnit.  Následně by naše myšlenky měly směřovat k hledání svých talentů – silných stránek. Ale to nestačí. Toto je spíše kritické místo naší proměny. Řada lidí projde pod vlivem různých kurzů svou transformaci , takže najde své silné stránky, najde to, co je baví. Tím taky skončí. A pak se velmi diví, že se jejich život nezměnil k lepšímu, ale velmi často k horšímu.

Proč to ale někomu funguje?

Ti „chytří“ totiž znají tajemství svého úspěchu . Oni vědí, že objevit své silné stránky je jen první krok. Musí následovat další kroky.

Musím si věřit – musím mít sebevědomí. Musím se stát expertem v daném oboru – musím najít svou pozici na trhu – musím najít lidi, kterým mohu pomoct, musím jít do akce – ANO, MUSÍM TO UDĚLAT SÁM.

Ale nemusím v tom být sám. Velmi důležité je se obklopit lidmi, kteří mě podporují, kteří věří v mé sny, kteří mají užitek z mých silných stránek, kteří chtějí a jsou ochotni rozvíjet můj potenciál. Mně velmi pomohlo se zapojit do komunity lidí v  kurzu Jiřího Mazura – Život na pravé straně. Každá takzvaná „výzva v kurzu“ mě posunula o krok dál.

Skrytý potenciál

Náš skrytý potenciál je komplex  různých vlivů. Jsou to naše silné stránky. Jsou to naše talenty.  Jsou to i naše hodnoty – naše životní hodnoty – například zdraví, peníze, láska, i to jak si vážím svého času. Je to naše víra v sebe sama (sebedůvěra) – jestli věřím, že To dokážu. Jsou to naše postoje – náš přístup k životu, to jestli hledám problémy nebo příležitosti. Jestli chci žít na levé nebo pravé straně. Je to naše schopnost komunikovat a vytvářet vztahy. Vytváření partnerských vztahů – síťování je klíčové pro rozvinutí našeho skrytého potenciálu.

Náš portál Vám přináší inspiraci pro – pro nalezení vašeho skrytého potenciálu – když najdete svoje silné stránky – objevíte svůj talent, a začnete rozvíjet svůj skrytý potenciál pomocí fokusu, síťování a každodenní akce, pak i Vaše podnikání může být Hravým Byznysem.

Úspěšné rozvíjení skrytého potenciálu

Přeje

Tomáš Gřešek

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.