Home Osobní rozvoj Vztahy Jak posílit partnerství pomocí drobných změn
Jak posílit partnerství pomocí drobných změn
0

Jak posílit partnerství pomocí drobných změn

610
0

Včera jsem se probudila a otevřela oči. Muž se na mě usmál: „Dobré ráno, lásko, máme nový den v našem ráji.“ Uvědomila jsem si, že má pravdu. Za oknem nádherně planulo slunce, na trávě se ještě třpytila svěží rosa… vlastně by ani nemuselo být krásně, a přesto by to byla pravda. Svět je takový, jaký ho chceme vidět, a velmi záleží na tom, s kým ho sdílíme.

Partnerský vztah je důležitým tématem i ve Feng Shui

Na přednáškách, seminářích i osobních konzultacích se často dostáváme k tématu partnerského vztahu. Stále je pro mě fascinující, jak moc na toto téma hovoří náš prostor, kolik se dá přečíst z rozmístění pokojů, z tvaru i barevnosti nábytku a doplňků. Naopak, jak se dá drobnými změnami partnerství posílit.

 

Mají i rodiče svůj prostor?

Při prohlídce interiérů domů a bytů nacházím často zřetelný nepoměr mezi prostorem věnovaným dětem a vlastním místem nás dospělých. Rozhodně nechci chlapečkům a holčičkám upírat právo na lásku, pochopení a ochranu, ale stále častěji se mi do mysli vkrádá myšlenka, co bude s těmi opečovávanými, hýčkanými dětmi, když se vztah jejich rodičů rozpadne. Potom bude vedlejší, že rodiče postavili velký dům, zrealizovali zahradu s průlezkami a domkem pro občasné přespání dětských kamarádů, nejhezčí a největší pokojíček v bytě věnovali dceři…

 

Mělo by se dítě stát středobodem našeho vesmíru?

Být mámou a tátou je nádherné a někdy velmi namáhavé povolání, které od nás požaduje, abychom rozdávali důvtip, trpělivost a lásku v jakoukoli denní i noční hodinu. Přes tak namáhavé výkony, jako je tišení pláče při růstu prvních zubů, řešení ošklivých sporů o pamlsky v samoobsluze, vymetání třídních schůzek, vyplňování tisíců formulářů, vyzvedávání dorostence z večírků… Nelze zapomenout na naše ostatní životní role. Máme svoji práci a potřebujeme se v ní rozvíjet a možná ji čas od času změnit… Pro partnerský vztah je zase nebezpečné, když se smrskne na logistické manévry kolem dětí.

 

Měli bychom si udělat místo a čas pro sebe i partnera

Měli bychom si ve svém bytě a životě udělat čas a prostor na sebe. Mít koutek s vlastním křeslem a lampou na čtení, byť malý stolek na psaní, pohovku, kde se dá opravdu prolelkovat kousek večera… Takové investice jsou daleko důležitější než nová plazmová obrazovka, protože ta nezná naše sny a přání a bylo by jenom smutné, kdyby řídila naše kroky po dalších dvacet, třicet, padesát let. Pokud alespoň trochu tušíme, co jsme zač a co nás baví, dokážeme být i lepším partnerem. Pro posílení vztahu nebo přilákání nového je dobré připravit i prostor. Ukázat Vesmíru, že máme pro vztah místo, opravdu patří do našeho života.

 

Boženčin recept na spokojený vztah

Nemusíme se nikomu podbízet, snažit se zavděčit, přesto je vlídnost, pozornost a trocha toho společného místa tím nejkrásnějším dárkem, který můžeme jeden druhému věnovat.

Paní Boženka se mi třeba svěřila, že mají s manželem jeden velmi osvědčený rituál. Ačkoli oba pracují ve své rodinné firmě a vídají se od rána do večera, v pátek odpoledne vypínají telefony a jdou si spolu sednout do nedaleké kavárny.  Tam ze sebe dokážou setřást shon pracovního týdne a povídat si o věcech, co je tíží i z čeho se radují.

 

Vyjádřete, že chcete žít ve dvojici

Každé partnerské soužití vyžaduje také prostor, příjemné místo pro dva. Není vždycky vhodné spěchat do kavárny. Vyjádření, symbolizování vzájemného vztahu můžeme v našem prostoru pomocí párové symboliky – dvou věcí stejné kvality. Vyjádření symbolického souznění dvou podobných věcí přináší potvrzení, zpevnění vzájemného pouta. Ať už do zahrady umístíme pro dva lavičku, nebo do oblasti Vztahů umístíme dva polštářky, dvě svíčky, dvě křesílka, posílíme tím naše možnosti se sejít jako rovnoprávní partneři a začít spolu komunikovat.

 

Zájem a sdílení je důležité

Kdyby mi muž včera neřekl, jak se mám skvěle, rozebírala bych půl dopoledne svůj děsivý sen z přechozí noci, hloubala bych nad zmatenými obrazy, bála se, co z nich je pravdivé. Takhle jsem mu mohla úsměv opětovat a naladit se na podstatně optimističtější notu.

 

Udělejme vstřícný krok

Všechno je jen v naší hlavě. Deštivé nebo horké ráno může být stejně dobrým začátkem pro nový den, pro radost, práci, pro zábavu… pro život ve dvou. Řekněte, udělejte pro svého partnera dnes, teď, něco milého. Jeho den bude o tolik hezčí! Příště to samé daruje on Vám.

A pokud se chcete dozvědět něco víc o Feng Shui nejen pro Váš partnerský vztah, navštivte Feng Shui Academy. Vyzkoušejte 3 jednoduché kroky Feng Shui a dejte věci do pohybu.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.