Home Osobní rozvoj Inspirativní videa Emoce mezi srdcem a mozkem

Emoce mezi srdcem a mozkem

164
0

Vždy nás učili, že mozek je místo, kde se vše děje, kde se vytváří myšlenky. Teď Vás trošku vyvedu z omylu. Ano, mozek má elektrické i magnetické pole, která reagují na Vaše podněty. Různé typy myšlenek mají původ v různých částech mozku. Většina myšlenek ale není Vaše  a Váš mozek je jen přijímač, schopný přijmout myšlenku jakékoliv kvality. Aby myšlenky doputovaly do Vašeho mozku, je zapotřebí sepnout spínač na Vašem srdci.

Srdce je nejsilnější generátor; je asi stokrát silnější elektricky a až pětitisíckrát silnější magneticky než mozek. Vaše srdce je to, co ladí filtry, přes které mozek myšlenky přijímá. Asi sami víte, že když je člověk rozhozený a žádný filtr není naladěn, mozek přijímá kde co. Myšlenky existují všude v prostoru okolo nás a většina z nich má nízké vibrace. Myšlenek vyšší vibrace je v našem světě málo a pokud lidské srdce neaktivuje patřičný filtr, ztrácí se v informačním šumu. V reakci na emoce srdce pulzuje a tělo reaguje na podněty, ze kterých vznikají myšlenky. A Vaše myšlenky tvarují svět kolem Vás. Zda jde o pozitivní či negativní myšlenky, to záleží na Vás, na Vašich emocích.

Cit se ve mně probudil dříve než myšlenka. Nic jsem nechápal rozumem, všechno jsem cítil.

Ludwig van Beethoven

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.