Home Podnikatelský rozvoj Obchod Řeč těla s neverbální komunikací
0

Řeč těla s neverbální komunikací

858
0

Důležité a vlastně i rozhodující je sladit vaši řeč těla s neverbální komunikací. Pokud je nesladíte, nikdy lidi ve vašem okolí neoslníte.

Neverbální komunikace je nedílnou složkou lidské komunikace. Doprovází slova, vyjadřuje emoce, prozrazuje momentální psychický i fyzický stav. Vědomě či nevědomě předáváte svým tělem druhým lidem to, co zrovna prožíváte.

Možná si to ani neuvědomujete, ale pokud k někomu promlouváte, vaše neverbální komunikace tvoří více než polovinu dojmu z vaší řeči. Pokud neustále komunikujete s lidmi, vyplatí se vám na své řeči těla zapracovat. Můžete tak vytvořit lepší dojem a lépe se prosadit.

Slova často tvoří jen malou část při komunikaci s lidmi. Možná to zní neuvěřitelně, ale vše co říkáte okolí, výrazně ovlivňuje vaše řeč těla. Pokud někomu něco říkáte, pak pouze necelých 10 % z vašeho celkového projevu je spojeno se samotnou mluvenou řečí. Mnohem důležitější je váš výraz tváře, tón hlasu i jiné formy projevu spojené s řečí těla.

I vy přijímáte signály druhých. Někdy se vám zdá, že v komunikaci něco nehraje. Slova nejsou doprovázena odpovídajícími neverbálními projevy. Abyste se lépe dokázali orientovat v lidech, musíte se právě naučit lidi ve vašem okolí číst.

 

Znaky neverbální komunikace – jak se tváříte, jak se na sebe díváte, co děláte s rukama, jak sedíte, stojíte, pohybujete se, jakou vzdálenost od druhých zaujímáte, jak se navzájem dotýkáte a další…

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.