Home Osobní rozvoj Inspirativní videa Odpouštět je důležité

Odpouštět je důležité

164
0

Všechno špatné, co se stane, Vás velmi zasáhne a křivdy ve Vás zůstávají hluboce zakořeněné. Jak se naučit odpouštět těm, kteří Vám ublížili?

Neodpuštění negativně ovlivňuje celý Váš život, včetně těla a psychiky. Zanedbané, potlačené a někdy i zdánlivě zapomenuté křivdy nic neřeší. Působí destruktivně. Neodpuštění Vás ničí, rozkládá a znepokojuje. Je zdrojem napětí a podrážděnosti. Neuzdravené křivdy se mění i ve zdroj ubližování druhým. Ať už totiž chcete nebo ne, předáváte to, co jste zakusili. Potřebujete se utrpení zbavit a tak ho přesouvat dál. Neodpuštění působí jako jed zasahující všechny oblasti života a vztahů: k Bohu, lidem, světu a i sobě. Projevuje se na úrovni osobní, na úrovni rodin, různých skupin i národů… Skrze odpuštění se naopak stáváte vnitřně nezávislými na negativním vlivu zla. Ukřivdění pak ztrácí svou zničující moc.

Pro mnoho z Vás platí tato věta: „Vždy těžko odpouštíte druhým, jakož i sobě samotným.“ Často jde o spojité nádoby, kdy odpuštění sobě samým může být cestou k odpuštění druhým.

Umění doopravdy odpouštět je dar, nikoliv projev slabosti.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.