Home Osobní rozvoj Desatero úspěšné ženy: Jak být úspěšná a neztratit ženskost
Desatero úspěšné ženy: Jak být úspěšná a neztratit ženskost

Desatero úspěšné ženy: Jak být úspěšná a neztratit ženskost

1.18K
0

Pro každou z nás znamená úspěch něco jiného. Pro někoho je úspěchem si vůbec najít práci, pro někoho je úspěch být dobrou matkou. Pro některé z nás je zase důležitý vzhled, pro jiné pomoc a péče o druhé, a někdo pokládá za úspěch mít úžasnou profesní kariéru… Každá žena je zkrátka jiná. Ve všech případech je však důležité, abychom zůstaly samy sebou – ženami se vším všudy. Zůstaňme zdravé, krásné, silné i jemné. Neztraťme svou ženskost.

Pojďme se podívat na jednotlivé typy žen a jejich představ úspěchu. Jakých nejčastějších chyb se dopouštíme?

 

Začněme od podlahy

Začneme od těch nejzákladnějších potřeb úspěchu, které ženy mají. A tím je bez pochyb práce. Každá z nás chce mít práci. Když jsme bez práce, cítíme se často bezmocně a nepotřebně. Co však dělají ženy, které si nemohou dlouhodobě najít práci, špatně? Je velmi důležité se zamyslet nad tím, jak působíte na okolí na první dojem, a co by se dalo vylepšit. Základní a nejdůležitější věcí je péče o Váš zevnějšek. Najděte si styl, který je ženský. Zahoďte staré rifle a divnou bundu. Základem jsou čisté a nezničené boty, upravené vlasy a obličej (v neposlední řadě ústní hygiena). Pokud jednu z těchto věcí nesplňujete, je potřeba ji okamžitě změnit.

 

Jak to máte s dětmi?

Práci máte, chodíte do ní celkem ráda, ale cítíte se jako v jakémsi kruhu? Nedovedete si představit, že byste svou práci měla předat někomu jinému? Osobní život je pro Vás možná důležitý, ale Vaše práce se neslučuje s mateřskou dovolenou? S tímto problémem se potýká opravdu mnoho žen. Nejjednodušší věcí, kterou můžete udělat, je tzv. výměna názorů. Zkuste si jednou za čas udělat v hlavě výměnu myšlenek sama se sebou a vyhodnotit, která oblast je pro nás v aktuálním období důležitější (Práce vs. Děti). Předejdete tak nejen osobní nejistotě do budoucna, ale také stresu v práci či krizi v partnerském vztahu.

Důležité je si uvědomit, že ať už se rozhodnete pro práci nebo pro děti, obě varianty jsou v pořádku. Vidina úspěchu je pro každou z nás velmi individuální. Řekněme tedy, že úspěch je energie, kterou cítíme, když děláme to, co chceme.

 

Domácnost a nejbližší rodina

Pokud jste typem ženy, která považuje za svou životní roli mateřství a péči o děti, pak je důležité dodržovat jednoduché zásady, které prospějí nejen Vám osobně, ale nejspíš i dětem a Vašemu partnerovi: Naučte se nedávat ostatní na první místo před sebou samotnou. Pokud něco dlouhodobě chcete, promluvte si o tom s partnerem nebo si to prosaďte v rodině. Zajímejte se o manžela. Často se stává, že pro děti přestaneme myslet nejen na sebe, ale také na svůj protějšek. Předcházejte problémům v dlouhodobém partnerství a zajímejte se o svého muže, udělejte mu něčím radost a občas jej pochvalte. Poslední a nejdůležitější radou je: Pečujte o sebe. I Vy sama potřebujete péči. Udělejte ze sebe ženu se vším všudy. Každá v sobě máme jiskru, o kterou je potřeba se starat, aby nevyhořela. Zamyslete se nad tím, jak byste se cítila nejlépe, najděte si koníček, cvičení nebo nový kurz. Pečujte o svůj zevnějšek i duši.

 

Kariéra, podnikání a náš vzhled

Chcete si vybudovat opravdu slibnou kariéru? Podnikáte a máte na sebe vysoké nároky? Dáváte důraz na svou postavu a zevnějšek? Všechny tyto činnosti nás staví do jakési mužské odhodlanosti, do tvrdšího chování. Mnoho úspěšných žen se dnes pohybuje v prostředí manažerů a jiných úspěšných mužů. Zvykáme si pracovat stejně dobře (nebo líp) jako muži – ať už v práci nebo v posilovně. Přizpůsobujeme se mužskému prostředí, mužskému kolektivu a jednání s muži. Často se učíme, jak jednat „tvrdě“ a stát si za svým. Pokud podnikáte, jste na tom nejspíš podobně. Jak si ale po dlouhé době zachovat svoje ženství a nepřijít o svou přirozenost?

 

Tam, kde je něčeho přebytek, se musí energie vyvažovat

Pokud ve Vašem běžném dni převažuje mužská energie, doplňte ji ve zbytku dne energií ženskou. Oblékejte se žensky, ale hlavně pečujte o svou ženskou část duše. Nechte mluvit své podvědomí a zjistěte, co potřebujete, abyste byla opět jemnou bytostí. Starejte se o partnera, o děti, najděte si čas na společné chvíle. Zajděte si občas na masáž nebo do ženských kolektivů – není čeho se bát. Tam, kde převládá práce a tělo, je potřeba přidat duši. Najděte si literaturu, která Vás posune dál, udělejte romantické překvapení a nebojte se být opravdovou zranitelnou ženou.

 

Proč je to tak důležité?

Tím, jak se k sobě chováte, nevědomě vyzařujete svůj úspěch do svého okolí. Pokud se o sebe staráte nedostatečně, nemůžete čekat, že Vás někdo bude hodnotit jako úspěšnou ženu. Pokud dáváte své blízké na první místo, nemůžete čekat, že Vás děti budou pokládat za vzor nebo že Vás partner bude nosit na růžích. Jestliže se věnujete pouze práci či svému vzhledu, nečekejte, že Vám někdo bude nosit růže a dívat se s Vámi na romantické filmy. Jste tím, co vydáváte do světa.

Tak nezapomeňte vyvážit všechny stránky ženy uvnitř Vás a začít plnohodnotný život!

 

Líbil se vám tento díl Desatera úspěšné ženy? Přejděte na další díl – Menstruační cyklus a jeho dary v podnikání.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.