Home Osobní rozvoj Osobní růst Víte, jak se má oblékat začínající podnikatel?
Víte, jak se má oblékat začínající podnikatel?

Víte, jak se má oblékat začínající podnikatel?

395
0

Začínáte podnikat a chcete zaujmout nejen svými dovednostmi a znalostmi, ale také dokonalou vizáží? Nejprve budete muset provětrat stávající šatník a věnovat dostatečnou pozornost módním trendům. Nebojte se, neznamená to, že se nyní musíte svého současného stylu zcela vzdát. Někdy stačí jen malé úpravy a pár nových kousků, které dodají vašemu outfitu pořádný šmrnc.

Šaty dělají člověka

Začínáte úspěšně rozjíždět svůj podnikatelský záměr? Je nejvyšší čas začít se vhodně oblékat. Můžete mít sebelepší účes, dokonalou manikúru, nevhodným oblečením vše pokazíte. Zde platí známé rčení: „šaty dělají člověka“ a my bychom k tomu ještě dodali, že u podnikatele to platí dvojnásob. Dáme vám pár rad a tipů, které vám pomohou vypadat skvěle a reprezentativně. Nechte se inspirovat.

Co o nás oblečení prozradí?

Oblečení je třeba volit vždy podle toho, abyste se v něm cítili dobře. Nemá cenu se do něčeho nutit, protože výsledný dojem nebude nikdy ideální. Styl oblečení o vás může mnoho napovědět, snadno jím můžete vystihnout nejen své pocity, ale také povahové vlastnosti, jako je například míra vašeho sebevědomí, ambicióznosti, kreativity a spolehlivosti. Svým zevnějškem vyjadřujeme respekt k druhému člověku, třeba při obchodním jednání. Právě váš outfit, který máte zrovna na sobě, může do jisté míry ovlivnit důvěru druhých lidí ve vás.

Takto raději ne!

Nejprve si řekněme, jakému oblečení by se měl začínající podnikatel vyhnout. Je velmi důležité nosit čisté a vyžehlené věci. Včerejší košile patří do prádla, stejně tak šaty, na kterých je flek od make-upu.  Nezapomínejte také vybírat správné velikosti. Nic nevypadá komičtěji, nežli špatně padnoucí oblek, nebo výstřih deroucí se ze šatů. Oblečení nesmí být ani velké, ani malé, ani příliš krátké, ani příliš dlouhé, zkrátka akorát.

Ctěte důležité zásady

Vždy dbejte na svou postavu a styl, který preferujete. Vybírejte střih, materiál i barvy tak, aby vám to sedlo. Cílem společenského oblečení není pohoršit nebo pobavit, ale reprezentovat. Muži by měli dbát na vyleštěné boty, společenská košile by měla mít dlouhý rukáv. Samozřejmostí je dobře padnoucí oblek a kravata. Více možností mají ženy, které mohou vsadit jak na klasický kostýmek, tak na společenské šaty, nebo obléknout kalhoty a halenku.

Pokud se chystáte na neformální oběd s klientem nebo obchodním partnerem, není třeba se oblékat do smokingu nebo společenských šatů, ale zvolit ležérnější eleganci. Co si pod tím představit? Určitě ne džíny a tenisky. Muži si mohou obléknout pohodlné, ale slušivé kalhoty (pokud zvolí džíny, tak jedině černé) a k tomu košili s krátkým rukávem nebo oblíbené polotriko s límečkem. Ženy to mají opět snazší, mohou vsadit na módní kombinaci, kterou tvoří legíny a elegantní tunika. Tento outfit sluší prakticky každé ženě a navíc lichotí postavě.

Neformální oděv jako trend

Pokud je vám formální oděv „proti srsti“, nemusíte se, vyjma důležitých společenských událostí, přemáhat. Podívejte se na celebrity, jak se občas dokážou obléknout. Dnešní trend naopak vyzývá k neformálnímu oblečení, které je pohodlné, ale přitom kvalitní (nejlépe značkové) a působí upraveným dojmem.

Sledujte módní trendy a buďte sami sebou

Chcete-li vypadat dobře a také se tak cítit, je vhodné sledovat módní trendy alespoň částečně, a najít si v nich svůj vlastní styl. Nejdůležitější je zůstat sám sebou, pro práci snů je však třeba udělat něco navíc. Ostatně o tom si můžete přečíst článek Pro práci snů cokoliv. Jako začínající podnikatel ještě máte nárok na menší módní přešlapy, přesto si raději dávejte pozor.

Martina Richterová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.