Home EDITORIAL Co mě naučily mentální techniky?
Co mě naučily mentální techniky?

Co mě naučily mentální techniky?

401
1

Přeji vám krásný den, milí čtenáři,

je tady nový měsíc – září a my jsme se v našem online magazínu „Já to dokážu“ rozhodli tento měsíc zasvětit tématu velmi  zajímavému – mentálním technikám. Vždyť náš magazín o těchto naukách píše už od roku 2013! Spolupracujeme v této oblasti se špičkami v oboru a také organizujeme vzdělávací semináře a webináře. Já osobně se v tomhle oboru aktivně vzdělávám přes 8 let a jsem majitelem mezinárodního certifikátu NLP Practitioner. V tomhle krátkém editoriálu shrnu pár věcí, které mě mentální techniky naučily.

Jsem režisérem vlastního života

Občas kolem sebe slyším lidi, jak si stěžují na ostatní a svalují vinu za svůj život na druhé. Za to můžou rodiče, škola, manžel, kolegyně a tak dále. Díky techikám, které se například používají v psychologii, jsem si plně uvědomil, že to jsem právě, kdo absolutně určuje a řídí, jaký budu mít život! To co činím, jak přemýšlím, jak se chovám a jak mluvím na sebe a ostatní, to vše se projektuje do mého života a plně určuje kvalitu mého života!

 

Dosahování cílů s lehkostí 

To, že lidský mozek a podvědomí má neuvěřitelné schopnosti, je obecně známo. Bohužel nikdo nám neřekl, jak tento zázračný nástroj máme používat. Na školách se učíme předměty, které kolikrát v životě ani nepoužijeme, ale jak používat mozek nás nikdo neučil! Právě mentální techniky se o tohle téma zajímají a existují konkrétní postupy, které vás naučí s tímto geniálním lidským počítačem pracovat. Tyto techniky používám například v podnikání a můžu říct, že svých cílů dosahuji rychle a s lehkostí.

 

Umění pracovat se strachem

Co je to strach? Není vidět ani cítit. Nemá barvu ani velikost. Přesto nás dovede paralizovat na celý život. Mentální techniky vás naučí pracovat právě se strachem. Naučí vás například, jak se můžete na danou situaci, ze které máte strach podívat z jiných úhlů pohledů, a tak zjistit, že to není tak hrozné. Naučí vás, jak můžete strach transformovat do pozitivní formy a jak jej můžete využít ke svému růstu. Strach se stane váším sluhou, nikoliv pánem!

 

Kam chci v životě směřovat a co je mé naplnění

Díky mentálním technikám jsem si časem plně uvědomil, co je má cesta a kam chci směřovat. Zjistil jsem, co jsou mé silné stránky a jak je můžu využít v profesním životě. Pochopil jsem, že každý jsme jediněční a když objevíme své nastavení a naučíme se jej rozvíjet, tak můžeme dělat to, co nás baví a přesto být úspěšní! Uvědomíte si své hodnoty, priority a spojíte to vše se svými touhami.

 

Flexibilita a spontánnost

Jako velmi důležitou vlastnost úspěšných lidí považuji flexibilitu a umění improvizace. Úspěšní lidé jsou vždy flexibilní, umí vystupovat z komfortní zóny a ví, že právě tam rostou! Díky speciálním technikám jsem se naučil s těmito věcmi pracovat a opět je využít ve svůj prospěch.

 

Tohle je základní výčet bodů, které v mém životě považuji za zlomové. Jak se můžete rozvíjet, a kterou mentální techniku zvolíte, je potom už na vás. Každému sedí něco jiného. Každopádně pevně věřím, že práce na sobě a pohyb dopředu je ta správná cesta. Tímto bych vás rád také pozval na proaktivní seminář s Peterem Sasínem, který spoluorganizujeme a nese název „Magická mysl“. Právě na tomto dvoudenním semináři se dozvíte, jaké neuvěřitelné schopnosti má lidský mozek a jak jej můžete využít k tomu, abyste byli zdraví, úspěšní a naplnění ve svém životě.

 

DavidS_foto

 

 

 

 

 

 

 

David Smička
Zakladatel online magazínu „Já to dokážu“
Facebook Davida

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.