Home Motivace pro každý den Kam za teplem na dovolenou
Kam za teplem na dovolenou

Kam za teplem na dovolenou

0
0

Chybí vám už teď léto? Pokud jste si v práci ušetřili nějaké volné dny k dobru nebo jste ještě letos u moře vůbec nebyli, můžete se vydat za sluníčkem i na podzim nebo v zimě. Víme, kde je stále teplo. Utečte před sychravým podzimem a prvními mrazíky, jeďte za teplem na dovolenou.

Zářijová dovolená ve Středomoří

Naplánovat dovolenou ve Středomoří na září už letos nestihnete, ale ve spoustě destinací bývá teplotně příjemně a nebe bez mráčků i během celého října. Platí to o plážích ve Španělsku, Portugalsku, Turecku i jižní Itálii, kde teploty stále šplhají k 25 stupňům (výjimečně i ke třicítce) a moře zůstává prohřáté. Pokud chcete přeci jen větší jistotu pěkného počasí, vydejte se na řecké ostrovy Rhodos, Santorini a  Korfu. Tyto ostrovy jsou k říjnové dovolené u moře jako dělané.

Řecko je nejkrásnější v říjnu

To, že je Řecko nejkrásnější v září a říjnu, není reklamní slogan žádné cestovní kanceláře. Tento fakt potvrzují samotní Řekové, podle kterých na začátku října poznáte skutečné krásy Řecka – bez davu turistů a nepříjemného shonu všude kolem. V říjnu si zkrátka můžete Řecko vychutnat plnými doušky, zároveň se můžete stále těšit z krásného „letního“ počasí.

Řecko leží převážně v pásmu subtropického středomořského klimatu, takže v září je tam ještě minimálně 25–28 stupňů, teplota vody klesá pod 20 stupňů až v polovině října (stejně tak se i mírně ochlazuje vzduch). Pokud si vyloženě nepotrpíte na tropická vedra, je pro vás dovolená v Řecku v tomto období ideální. Výhodou říjnové dovolené na řeckých ostrovech je i to, že je tam trochu levněji než v sezóně.

Do Tuniska můžete i v listopadu

Pokud vám nevadí cestování mimo Evropu, zároveň ale nechcete předraženou exotiku, můžete si vybrat některý z all inclusive zájezdu v zemích severní Afriky. Mezi nejoblíbenější a poměrně levné exotické zájezdy patří Tunisko, Maroko a Egypt, kde i v říjnu a listopadu teploty přesahují 25 stupňů. V těchto zemích si ale musíte dávat větší pozor na svou bezpečnost. Na druhou stranu je zbytečné se strachovat předem a kazit si dovolenou různými spekulacemi.

Když neřešíte cenu

Pokud příliš neřešíte cenu zájezdu nebo máte možnost cestovat na poslední chvíli (last minute nabídky), jeďte tam, kde je teplé a slunečné počasí celý rok. Mezi tato místa patří pohádkový Karibik, který je zárukou nádherného počasí a úžasného koupání. Doporučujeme zelený klenot Karibiku – Jamajku, která je typická výborným rumem, reggae, krásnými pláže a především pohodou. Dalším skvělým místem na Karibiku je Barbados nabízející mimo jiné pláže s narůžovělým pískem, nebo městečka s koloniální architekturou. Pokud surfujete, tak na východním pobřeží Barbadosu jsou vyšší vlny. Surfaři tuto lokalitu milují. Potápěči pro změnu ocení více než desítku vraků lodí, které leží pod mořskou hladinou a čekají na prozkoumání.

Exotická dovolená na Srí Lance-dovolená v teple

Dalšími úžasnými místy k prodloužení léta, jsou Srí Lanka nebo Thajsko, kde dovolenková sezóna začíná v říjnu a listopadu. Do té doby hrozí monzuny, na podzim se ale počasí uklidní a teploty se pohybují kolem třicítky. Idylka! Za teplem na dovolenou a exotikou můžete taky do Indonésie a na Bali. Tam zamiřte nejlépe v září nebo říjnu, monzunové období začíná v listopadu a končí v dubnu.

Za poznáním jedině na podzim

Podzim a začátek zimy jsou výbornou příležitostí odjet na prodloužený víkend někam za poznáním.  Už od září máte příležitost vydat se na poznávací zájezdy do Francie a Itálie. Je tam stále ještě teplo, ale zároveň nebudete trpět vedrem při zkoumání památek a místních kavárniček. Za návštěvu stojí evropská města Barcelona, Madrid, Řím, Benátky a Paříž. Zkrátka cestujte! Odpočinete si duševně i fyzicky.

 

Autor: Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.