Otázka Vaší vůle

431
0

Jistě jste už někdy slyšeli: „Rád bych cvičil, ale mám slabou vůli“ nebo „Rád bych přestal kouřit, ale nemám silnou vůli“. Každý z nás se někdy potýkal s problémem, jak dotahovat rozhodnutí do konce. Vše je otázka Vaší vůle.

Slabá vůle vs. silná vůle

Nikde není napsáno, že se se slabou nebo silnou vůlí rodíme. Nikde nebylo řečeno, že se s vůlí nedá pracovat a že jsme předurčeni k tomu, abychom nic nedokázali. Uvědomte si tedy, že slabá vůle neexistuje a odlepte ze sebe nálepku „mám slabou vůli“. Když si budete celý život říkat, že se to nenaučíte, že se Vám to nesplní, tak to tak bude. Ten ortel jste si však vyřkli Vy sami nad sebou. Takže jako první krok si uvědomte, že slabá vůle neexistuje – to jen Vy v ní věříte.

Slabá vůle je vlastně neschopnost dosahovat stanovených cílů. Kde ale tato neschopnost v naší hlavě vznikla? Když ji nemáme geneticky danou ani jinak předurčenou, jak je možné, že někteří dosahují cílů jednoduše a někteří jsou lemplové k pohledání? Vina je samozřejmě z 90 % výchova našich rodičů. Ti v nás buď rozvíjeli naše schopnosti, nebo je naopak utloukli takovým způsobem, že si nedůvěřujeme a sami se poté považujeme za lemply.

Princip slabé vůle je z 90 % otázkou naší sebedůvěry.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.