Home Osobní rozvoj Víra ve své sny: proč je tak důležitá?
Víra ve své sny: proč je tak důležitá?

Víra ve své sny: proč je tak důležitá?

159
1

Ano či ne? Vnímáte je jako něco, co se dříve či později bude podílet na smysluplnosti vašeho života, nebo spíš jen jako něco nereálného, co by vás sice potěšilo, ale vůbec nepočítáte s jejich splněním?

Každý máme nějaký svůj sen, ale právě důvěra v to, zda se mohou splnit či nikoli, představuje tu rozhodující půlící čáru mezi těmi, co svůj život svým fantaziím přizpůsobují a těmi, kdo toto fantazírování považují za příliš naivní a raději zůstávají stát „nohama pevně na zemi“.

Každý má právo si svobodně věřit, čemu chce, ale vězte, že víra v naše sny vytváří přinejmenším příležitosti, sílu a odvahu, zatímco nevíra nás nedostane vůbec nikam. Však proč se snažit, když to podle tohoto názoru ani nemá cenu?

Položte si otázku – Co by se stalo, kdybyste uvěřili?

Rozhořela by se ve vás touha onoho snu dosáhnout a tento žár by vás jednoduše nenechal stagnovat na místě. Plní nadšení a energie byste se onomu snu začali ze všech sil přibližovat, díky naději, že se vám splní. Jasně, úspěch vám nikdo nezaručí, ale už samotná cesta vstříc snu vás natolik posune v nejrůznějších životních oblastech, že nakonec ani sebe sami nepoznáte – v tom dobrém slova smyslu.

Nástupiště 9 a ¾

Však si vzpomeňte na malého Harryho Pottera – sotva se dozvěděl o tom, že je kouzelníkem a má jít studovat do Bradavic, tak mu bylo řečeno, že se tam musí dostat vlakem odjíždějícím z nástupiště 9 a ¾.

Mělo to ovšem jeden háček – takové nástupiště jednoduše v reálném světě neexistovalo.

Průvodčí na nástupištích 9 a 10 ho posílali do háje, že si z nich dělá dobrý den, ale přece se nakonec objevila jakási cizí rodinka se zrzavými vlasy, která mu poradila, že na ono nástupiště musí projít támhletou kamennou přepážkou – stačí se proti ní rozeběhnout a necouvnout při tom.

Co byste v kůži Harryho udělali vy – rozeběhli se na základě rady jakýchsi pomatenců, nebo si řekli, že na takové výmysly nemáte čas a šli zase domů?

Toto nástupiště ze slavné knižní série slouží jako skvělá metafora, protože se sny je to stejné.

Když jste na začátku, tak prostě nejsou skutečné. Jsou jen iluzí, představou, nehmotným nápadem ve vaší hlavě. Pokud si za nimi půjdete, ostatní vás budou považovat za blázny a vy sami sebe kolikrát také. Často to nebude dávat smysl, a pokud nebudete pevně věřit svému cíli, couvnete a onou přepážkou vedoucí na „nástupiště 9 a ¾“ jednoduše neproběhnete.

Proto spousta lidí své sny nežije

Jednoduše odmítnou proběhnout kamennou přepážkou – protože to přeci nejde! Akorát by si natloukli. Zůstanou „mudly“ a budou se raději nadosmrti tvářit, že to celé byl nesmysl a že takhle jim to vyhovuje víc.

Jenže Harry i přes všechnu tu nesmyslnost skočil – a v tom světě za neviditelnou přepážkou se stal legendou.

Co vy, skočíte také, nebo zůstanou vaše sny jen bláhovým výmyslem? To se nikdy nedozvíte, pokud to nezkusíte.

 

Rádi byste se vydali vstříc svým snům, ale neustále vás ochromují všelijaké pochybnosti? Tak to vám jistě přijde vhod také článek Tři důvody proč překonat strach z neúspěchu.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.