Home OSOBNOSTI Sebekázeň, jediná cesta k úspěchu
Sebekázeň, jediná cesta k úspěchu

Sebekázeň, jediná cesta k úspěchu

0
0

Autorem stejnojmenné nahrávky je Claude C. Hopkins,  jeden z prvních tvůrců reklamy v Americe. V desíti letech mu zemřel otec a situace jej donutila pracovat před i po školním vyučování.

zdroj: www.gleimark.com

Po vzoru své matky, která velmi těžce pracovala, malý Claude pracoval i o sobotách a to od časného rána do desíti večera. O prázdninách pracoval 16 hodin denně. Nikdy nestudoval na univerzitě, byl praktik a tvrdil, že úspěch v reklamě leží ve znalosti myšlení a cítění běžného člověka. Jako mladý chodil ode dveří ke dveřím a lidem prodával věci, které našel doma a které nepotřeboval.  Dobře znal obyčejné lidi a to mu dávalo výhodu v tom, že znal jejich přání a potřeby a tím piloval obchodnický um.

Proč si poslechnout audio knihu o sebekázni?

Zmíněná nahrávka je mocná v tom,  že odhaluje zásadní pravidla pro dosažení úspěchu. Níže si můžete přečíst základní body audionahrávky.

Během svého života Claude zjistil, že kromě schopnosti pilně pracovat a pokračovat v pilné práci, pro něj nic jiného nefunguje. Napoleon Hill ve své knize  The Master – Key to Riches uvedl, že její poslední kapitola je naprosto zásadní, že bez ní jsou všechna ostatní pravidla k ničemu. Sebekázeň. S ní funguje všechno, bez ní nefunguje nic. Přimět se dělat všechny věci, které je třeba udělat, je klíč k úspěchu. Úspěšní  lidé mají návyk dělat to, co neúspěšní lidé dělat nechtějí.

Úspěšní lidé také ráno prožívají dilema zda odložit budík, či vstát

Claude tvrdil, že rozdíl mezi úspěšnými lidmi a těmi neúspěšnými je také ve vnímaní času. Ochota v přítomnosti přinášet oběti pro dlouhodobější cíle. Vstávat dříve, pracovat déle. Obětovat okamžité uspokojení je daň za to, že si v budoucnosti budeme užívat skvělou odměnu. Úspěšní lidé jako první dělají to těžké a náročné. Existuje nekonečno lákadel dělat něco lehčího, ale pokud vytrváte, zvýší se vaše sebevědomí. Cítíte se šťastni ve chvíli, kdy se ukázníte a máte nad sebou kontrolu, což má ohromný podíl na vašem výkonu, a účinek na vaši budoucnost může být ohromný.

Mějte se sebou trpělivost, neboť budete neustále sklouzávat zpět. Tenhle boj budete svádět každý den, ale pokaždé, když zabojujete, upevníte svůj návyk sebekázně.

Devět cvičení sebekázně

1) Cvičení jasného myšlení

Vše začíná ve vaší mysli, vymezte si čas 30-60 min o samotě a přemýšlejte nad určeným problémem. Až se vaše myšlenky uklidní, kvalitní řešení vám  naskočí v hlavě a vy budete přesně vědět, co dělat dál.

2) Napište si všechny podrobnosti o vašem životě

Co se v něm děje, koho se to týká. Promluvte si s někým komu věříte a poproste jej, ať vám poskytne pohled na vaši situaci. Otevřete se možnosti, že možná neděláte vše správně a že existují i odlišné možnosti, než jaké jste používali do teď.

3) Každodenní formulace cílů

Víme, že soustředění a koncentrace jsou zásadní. Položte si otázky: Co chci skutečně dělat se svým životem? Proč jsem zde? Co bych dělal, kdybych mohl dělat cokoliv? Kam mířím? Představte si, že máte 10 milionů v bance a 10 let života. Nenechte se ve svých představách ničím omezovat. Sepište si 10 cílů na následujících 12 měsíců. Každý den naplánujte 10-15 úkolů jak se k cíli přiblížit. Určete jednotlivým bodům prioritu.

4) Odvaha

Strach ze selhání zná snad každý z nás. Jediný způsob, jak uspět, je strach překonat. Odvaha čelit strachu je zvyk. Procvičujte jej tím, že budete dělat věci, kterých se bojíte a smrt strachu je jistá. Identifikujte situaci, které se bojíte a využijte ji jako výzvu. Zničte ten strach.

5) Skvělé zdravotní návyky

 Žít do sta let ve výborném zdraví by měl být jeden z vašich životních cílů. Uvědomte si, že mít vysněný vzhled je možné. Řiďte se jednoduchým „méně jezte  a více cvičte“. Nejlépe každý den ráno. 

6) Pravidelné šetření a investování

Vyjměte zástrčku starých zvyků a zapojte nové.  Investujte pouze do něčeho, co znáte a čemu rozumíte. Plaťte hotově tak často, jak jen to je možné, mějte kontrolu nad svými výdaji.

7) Zvládnutí pilné práce

Pracujte pilně a tím více příležitostí dostanete. Pracovní čas většina lidí proplýtvá, povídají si s kolegy, popíjí kávu atd. Nepromarněte ani minutu povídáním nebo drby. Zábavu si užijete, až když odvedete skvělou práci.

8) Cvičení nepřetržitého učení se

Pokud chcete vydělávat více než dnes, musíte získávat nové dovednosti a znalosti. Denně se vzdělávejte ve svém oboru.

9) Vytrvejte

I když máte strach ze selhání, i když všichni přestali, i když jste unavení a existuje velká možnost selhání. Míra vytrvalosti se rovná míře vaší důvěry v to, co děláte  a přitom tvarujete lepšího a silnějšího člověka. Nic vás nezastaví.

Naučíte-li se sebekázni, projeví se to v každé oblasti vašeho života. Přimějte se udělat, co byste měli, ať se na to cítíte, nebo ne. Uděláte toho více a budete rychlejší než ostatní lidé. Budete mít více sebejistoty, sebeovládání a osobního kouzla. Překonejte všechny překážky až ke konečnému výsledku.

Doporučujeme nahrávku poslouchat denně!

Autor: Lucie Valouchová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.