Home Osobní rozvoj Desatero úspěšné ženy: Menstruační cyklus a jeho dary v podnikání
Desatero úspěšné ženy: Menstruační cyklus a jeho dary v podnikání

Desatero úspěšné ženy: Menstruační cyklus a jeho dary v podnikání

902
0

Ještě hodně lidí, a to i spousta žen, si myslí, že menstruační cyklus trvá pouze těch pár dní, kdy má žena menstruaci a tím to hasne. Ještě hodně lidí si myslí, že menstruace je spíše za trest, než aby to byl pro ženu dar. A už vůbec nevěří, že má menstruace nějaká pozitiva! A proto jsem se rozhodla napsat tento článek. Článek, který vám ukáže, co menstruační cyklus může ženě dát a jak menstruační cyklus využít v práci či podnikání.

Vážně trvá jen pár dní?

Menstruační cyklus trvá přibližně 28 dní. V tomto období se střídají celkem čtyři fáze. A to menstruační, dynamická, ovulační a kreativní fáze. Každá z těchto fází trvá přibližně týden a každá z těchto fází ženu úplně promění. Žena je cyklická a nikdy není díky tomu stejná. Muži pak mohou mít pocit, že mají čtyři ženy v jedné a v podstatě mají pravdu. Ženy jsou díky tomu pro ně nepochopitelné bytosti a pak to dopadá tak, že vznikají vtipy typu „Příručka Jak porozumět ženám, díl 1568Ale když se naučí rozpoznávat, v jaké fázi menstruačního cyklu se zrovna jejich žena nachází, dokážou jim mnohem lépe porozumět!

Menstruační cyklus a jeho dary

Kromě toho, že žena díky tomuto cyklu může počít a porodit dítě, přináší menstruační cyklus ještě další výhody. Jak tyto výhody využít v podnikání?

Menstruační fáze

Menstruační cyklus začíná dnem, kdy ženě začíná menstruace. Jedná se o den 1. Je to fáze odpočinku, kdy žena je velmi unavená a nabírá energii na celý příští měsíc dopředu. Pokud si dostatečně neodpočine, negativně se to odrazí v ostatních třech fázích. Proto se doporučuje tzv. bed office, kdy žena nevyleze z postele, ale v pohodě může pracovat s počítačem na klíně.

Menstruační fáze je dobou přemýšlení o tom, jakým směrem se má žena ubírat, přemýšlení o tom, co je skutečně v jejím životě důležité, co je pro ni nejlepší, co jí v životě nefunguje a čeho by se měla raději pustit a nechat to být.

Dynamická fáze

Pokud žena v předchozí fázi řádně odpočívala, v dynamické fázi pociťuje výrazný příval energie. V této fázi je žena hodně jako muž, taky tak myslí. Takže si s muži velmi dobře rozumí, velmi dobře se spolu domlouvají na různých věcech a spolupráce jim jde jedna báseň. Žena je orientovaná na práci a na úkoly, vztahy v této fázi jdou často stranou. Je rychlá a výkonná.

Ovulační fáze

Žena se již tak moc nezajímá o práci, je raději ve společnosti lidí. Je dobré, když si žena na tuto fázi naplánuje důležité pracovní schůzky, nejlépe se jí totiž přesvědčuje a prodává. V ovulační fázi je totiž žena sexy, svěží a nejvíc krásná. Vyzařuje to z ní a okolí to cítí, zvlášť muži. Takže by byla škoda toho nevyužít v obchodních stycích a nejen v nich. J Žena je v této fázi také skvělá na péči o zákazníky a o projekty. Nedělá jí problém běhat po úřadech, zařizovat, je výborná na komunikaci, empatii a naslouchání.

Kreativní fáze

Nastupuje nejméně oblíbená fáze menstruačního cyklu. Říká se jí totiž také předmenstruační. Žena v této fázi má výkyvy nálad a energie. Energie totiž klesá a žena se pomalu připravuje na první fázi menstruačního cyklu, kdy to celé začíná opět nanovo. V této fázi jsme velmi kritické a to jak sebekritické, tak se nebojíme kritizovat ani druhé. Ale kreativní fáze nemá jen negativa. :)

Máme silně vyvinutou intuici a chodí nám stále nové a nové nápady. Je dobré v této fázi mít neustále u sebe malý notýsek, kam si nápady můžeme zapisovat, protože tak jak rychle nápady přijdou, tak rychle také odejdou. A to by byla škoda. Máme kritický pohled na věc, ihned vidíme, co je na projektech špatně a proč to nefunguje tak, jak má.

V této fázi jsme soustředěné a máme tendenci dokončovat rozdělané úkoly.

Co teď?

Jak vidíte, jsme ženy cyklické, ženy proměnlivé a nikdy ne stejné. Co dělat teď? Všímejte si samy sebe, svých myšlenek a svého chování, neustále si uvědomujte, v jaké jste fázi a co vám v této fázi jde nejlépe a tyto dary plně využijte ve svůj prospěch. Vrátí se vám to mnohonásobně!

Přejděte na další díl Desatera úspěšné ženy – Víra v sebe.

Jana Czerneková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.