Home Motivace pro každý den 8 tipů jak mít více energie během podzimu
8 tipů jak mít více energie během podzimu

8 tipů jak mít více energie během podzimu

0
0

Podzim je barevný, přináší babí léto, zajímavé vůně. Řada lidí ho však vnímá spíše negativně. Na podzim pak cítíme smutek, únavu, přejídáme se a nehýbeme. Jak mít více energie?

1. Dopřejte si kvalitní spánek

V létě vám zcela jistě nepřijde, že i během pracovního týdne jdete spát v 11 večer. Venku je teplo, jste nabití energií. Na podzim je to ovšem jiné. Nechcete-li se cítit unavení, běžte spát dříve, nejlépe kolem desáté hodiny a vstaňte nejpozději v sedm ráno. Nezapomeňte také na správnou spánkovou hygienu.

2. Snídejte zdravě

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Přes léto vám stačí snídat čerstvé ovoce. Na podzim a v zimě je potřeba dobít energii bohatou a zdravou snídaní. Nejlepší je posnídat ovesné nebo pohankové vločky, musli, čerstvé ovoce a oříšky. Snídaně s vysokým obsahem vlákniny a bílkovin vám dodá správnou energii.

3. Dodržujte pitný režim

Ruku na srdce. Skutečně dodržujete pitný režim, jak nám radí lékaři i odborná literatura? Pokud ne, je potřeba to rychle změnit. Správný pitný režim významně pomáhá bojovat proti únavě. Dejte si ke kávě i každému jídlu sklenici vody.

4. Proběhněte se

I když se vám v pošmourném počasí nechce ven, jděte se proběhnout. Sport ve vás rozproudí krev, probere vás a tělo vyplaví endorfiny, které vám zlepší náladu.

5. Vybarvěte svůj šatník

Na podzim si dopřejte barvy ve vašem šatníku. Zapomeňte na černou a šedou, klidně je doplňte o platinovou, fialovou, červenou nebo žlutou, které vám dodají energii i lepší náladu.

6. Pečujte o sebe

Dopřejte si klid a pohodlí, vyhněte se stresu. Začněte myslet pozitivně a vynahraďte si dostatek času pro sebe. Díky tomu nebudete propadat skepsi, že nestíháte. Dopřejte si horkou vanu nebo masáž. Pak uvidíte všechno v růžovějším světle. Masáž ve vás rozproudí krev a nabije vás energií.

7. Omezte kontakt s PC a internetem

Chcete-li si odpočinout, dobít energii, pak si vymezte nejprve prostor. Omezte kontakt s PC a internetem. Žerou vám spoustu času i energie. Berete-li si tablet a nebo notebook všude sebou a neustále jste on-line, nutí vás to být stále ve střehu. Pracovní e-maily si vyřiďte v práci, soukromé pouze do určité hodiny, například do večeře.

8. Obohaťte si jídelníček

Do svého jídelníčku na podzim přidejte nenasycené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6. Jsou skvělé pro naši nervovou soustavu. Bojují proti únavě, nakopnou vás jako první. Najdete je v rybách, oříšcích i v avokádu.

 

Autor: jatodokazu.cz

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.