Home Osobní rozvoj Jak najít práci, kterou budete zbožňovat?
Jak najít práci, kterou budete zbožňovat?

Jak najít práci, kterou budete zbožňovat?

527
0

Spousta lidí vykonává práci, která je vlastně vůbec nebaví. Nemají však dostatek odvahy, aby se zbavili každodenního stereotypu a našli si zaměstnání, jenž si zamilují. Jste to i vy? Tak neváhejte, život je docela krátký a jednou nejspíš budete litovat, že jste svůj čas nevěnovali něčemu, co by vás bavilo. Ano, není to jen prázdná fráze. I za své koníčky můžete dostávat zaplaceno.

Možná jste ve své práci dobří, ale to ještě nemusí znamenat, že je pro vás ta pravá. Pokud vás nebaví a nechodíte tam s nadšením, asi bude něco špatně. A jak poznat, co by vás vlastně bavilo?

Vypátrejte svou vášeň

Vzpomeňte si třeba na to, co jste zbožňovali jako děti. Bavilo vás tvořit? Měli jste rádi manuální činnosti? Potřebovali jste pohyb, nebo jste naopak raději seděli doma a kreslili si? A jaké bylo kdysi vaše vysněné povolání? V úvahu samozřejmě vezměte i to, co vás baví teď. Ale především… Eliminujte vliv peněz!

Co byste dělali, kdybyste měli neomezený zdroj peněz a nepotřebovali pracovat? Cestovali byste? Trávili všechen volný čas s dětmi? Nebo vytvořili charitativní organizaci na pomoc týraným ženám? Bez peněz se v dnešním světě pochopitelně neobejdete, ale nenechte finance, aby tolik ovlivňovaly váš život. Budete-li vybírat podle platu, jen těžko skončíte u něčeho, co vás bude opravdu naplňovat. Plná peněženka životní štěstí nezaručí.

Nechte si poradit od jiných

Jestli si nevíte rady, zeptejte se blízkých osob kolem sebe. I vaši přátelé a rodina budou vědět, jací jste a co vás vystihuje. Možná budete překvapení. A pokud máte ve svém okolí někoho, jehož vybudovanou kariéru obdivujete, prostě si s ním popovídejte, jak se dostal na svou pozici, co všechno potřeboval apod.

I na internetu najdete celou řadu testů, které poodhalí vaši osobnost. Hezký test osobnosti s názvem Poznej sám sebe vytvořil portál AirJobs.cz. Tak schválně, jaký z 16 typů jste vy?

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.