Home Osobní rozvoj 10+1 důvodů, proč je skvělé být single!
10+1 důvodů, proč je skvělé být single!

10+1 důvodů, proč je skvělé být single!

520
0

Váš vztah skončil, a vy jste zůstali single. Nebo hledáte a nenacházíte správný protějšek. Co s tím? Nevěště hlavu! Co má přijít, to přijde. Mnohdy je úporné hledání horší, nežli smíření se s danou situací a užíváním si toho, jak to máte.

V životě jsou situace, kdy prostě dobrá vůle a snaha nestačí. Tyto skutečnosti zasahují i do vztahů. A tak se může stát (a stává se v současnosti často), že se lidem dosavadní život v partnerství či manželském svazku rozsype jak domeček z karet. A není-li již cesty zpět, nezbývá než se s danou situací smířit, a jít dál. Je to samozřejmě těžké a často hodně bolestivé. A vůbec nezáleží, zdali vztah opouštíte vy, nebo váš protějšek. Mnohdy jsou za vztahem roky a roky soužití, a najednou je před vámi prázdno. Jak dál?

Využijte daný čas a prostor pro sebe a jinak, než dosud. Je zcela v pořádku si počkat na to nejlepší, co vás může potkat. A potká, když věříte! Tak proč si neužít současný stav co nejlépe? Být single totiž neznamená být osamělý, a vy máte mnoho důvodů, proč je skvělé být single! Zde je několik nejpodstatnějších!

City a emoce v pauze

Zkrátka si emočně dáchnete a odpočinete. Ano, ačkoli si to mnozí nepřiznají, ve vztahu pořád máte nějaké intenzivní kontakty, hlavně s partnerem. A to kontakty emocionálního charakteru. Ne vždy jsou ideální a jen pozitivního rázu. A tak mimo vztah lze oddechovat i po této stránce. A věnovat pozornost v citové oblasti hlavně sobě. Ať chceme, či nechceme, city ovlivňují naše zdraví – pozitivně i negativně. A tak dát se do pořádku po této stránce je jen dobře.

Najdete sebe sama

Při neustálých kontaktech s okolím a intenzivním vztahu (v negativním i pozitivním slova smyslu), nelze věnovat dostatek pozornosti sobě samému. A tak když zůstanete bez partnera, vracíte se de facto ke své vlastí podstatě, anebo lépe – můžete se vrátit když budete chtít. Ano, je nutno chtít sebe sama poznat. Skutečně záleží na pohledu na věc a na tom chtění něco v sobě změnit. Protože změny nevznikají zvnějšku, ale právě v nás samotných. A když jste sami, můžete bez obav, lépe a snáze proniknout do svého nitra, být sami sebou beze zbytku. A proniknout lépe k podstatě, uzdravit ji, vnitřně se srovnat. Najdete tak sami sebe, zpracujete to negativní a to pozitivní posílíte.

Více času pro sebe

Najednou máte dostatek času na své koníčky, záliby, trávení času zcela po svém. Nemusíte se do ničeho, co nechcete nijak nutit, není nutno se kvůli partnerovi v něčem omezovat. Není zapotřebí nikomu nic vysvětlovat, když máte chuť se celý den o víkendu povalovat, číst si, relaxovat s popcornem při dobré muzice, nebo koukat na pro jiné „stupidní“ seriály. Prostě váš čas je zcela a jen váš. Není to nádhera?

Více prostoru pro přátele a akce s nimi

Jste li extrovertní typ, bude vám vyhovovat, že máte najednou více prostoru a času na své kamarády a přátele. Můžete s nimi dle libosti trávit čas, sdílet koníčky a zájmy, neomezovat se v kontaktu s nimi nikým a ničím.

Čas na práci a kariéru

A pokud nejste extrovert a nemáte ani hordu přátel, ani si nelibujete ve vysedávání s přáteli, večírcích a párty, možná uvítáte, že máte čas na práci a kariéru. Můžete se do práce vrhnout naplno, věnovat se jí, pro práci studovat, vzdělávat se a školit. Zvýšíte si tak v zaměstnání svůj kredit a třeba možnost postupu. Můžete dosáhnout ve svém povolání něco více.

Více ušetříte

Díky většímu zápřahu v práci budete mít i více financí. Můžete tak šetřit na to, o čem sníte a dopřát si to. Zajet si na dražší dovolenou, koupit něco nač jste dosud neměli dostatek peněž (nebo možností s partnerem). A také partnerské soužití často přináší výdaje. Kupuje se více věcí, řeší se společné financování všeho. Jste – li single, to vše odpadá. A hromádka penízků může rychleji růst.

Začít s něčím novým

I mimo svoji práci se můžete vzdělávat, zapsat do kurzu, který vás láká, začít s dávno vysněným koníčkem. A dostatek financí vám k tomu dopomůže, času na to nyní máte habaděj. Třeba zrovna tam najdete stejně naladěné lidičky, jako jste vy sami.

Volnost po všech stránkách

Ano, být single, to je skutečně volnost po všech stránkách. Můžete dělat cokoli, zamířit kamkoli a jakkoli. Můžete trávit čas cestováním, pracovat mimo okres, republiku, přesunout se kvůli práci jinam. A to vše bez vysvětlování kam a proč jdete, či jedete, jaký je váš cíl (anebo také není žádný). Vše bez výčitek a přizpůsobování času partnerovi.

Jednoduché stravování

A jídlo? Jednoduché menu, zcela dle vašeho výběru a bez složitého vyvařování. To je důvod určený především ženám, (ale nejen pro ně). Co si budeme namlouvat, muži se stravují z velké části jinak než ženy, muži jsou větší „masožravci“ a potrpí si na teplé pokrmy. To ženy spíše hledí na racionálnost, zdravé složení, jednoduchou přípravu a rychlost.

A také – jíte tehdy, kdy máte vy sami hlad, ne podle druhých.

Bydlení podle svého

Svůj byteček (či domeček) si můžete zařídit zcela dle svého a podle vlastního vkusu, bez dohadování se o tom, co se komu líbí, a co kdo jak a kde chce mít. Navíc po nikom nemusíte nic uklízet, sbírat drobky, řešit nepořádek, špínu, věci všude okolo. A co víc, máte nyní celou postel zcela pro sebe, bez přetahování se o přikrývku, bez utlačování, a třeba i bez otravného partnerova chrápání,

A bonbónek na konec

Už je jasné, že single stav má svůj půvab a možnosti, které manželství nebo partnerství nenabízí. Jedním z takových bonbónků je potkávání nových lidí a nové kontakty. Nebojte se budoucnosti a jděte jí vstříc s úsměvem a grácií. A berte to tak – nyní máte maximální šanci natrefit na protějšek, který si vás opravdu zaslouží!

Jak to máte vy? Byli jste, nebo jste právě single?

Přečtěte si více o vztazích, nebo o sebezdokonalování!

 

Pavla Jelínková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.