Home Osobní rozvoj Jak řešit Den Blbec
Jak řešit Den Blbec

Jak řešit Den Blbec

214
0

Nezáleží na tom, jací jste optimisté. Nezáleží na tom, kolik práce jste na sobě během cesty osobního rozvoje odvedli. Nezáleží na štěstí, penězích, lásce nebo zdraví. I kdybyste měli celý svět na dlani, tak přesto alespoň jednou za čas zažijete to, čemu se říká Den Blbec. Před ním nikdo neutečete – ani prezident, ani bezdomovec.

Nebudeme se bavit o tom, proč tomu tak je. Někdo vám řekne, že to prostě normální. Někdo vám bude vyprávět, že se vám tím dostává jakýchsi znamení, které vás nutí zastavit se a něco přehodnotit. Někdo vám poví, že to je celé o náhodě. Kdoví? Nikdo, proto zaujměte postoj, který vám nejvíce vyhovuje, a pojďme se radši bavit o tom, co si s takovým Dnem Blbcem počít.

Zatnout zuby a vydržet – určitě?

První varianta je tlačit na pilu. Nedaří se, pořád něco kazíte a všechno je špatně. Snažíte se to překonat, tvářit se jakoby nic a vytrvat v úsilí. Bez efektu, Den Blbec neodchází. Někdo vám bude radit, že se musíte snažit ještě víc a nepolevovat, jenže to se sakra někomu řekne, když už máte nervy v kýblu a elán na bodu mrazu.

Vytrvat se zatnutými zuby není nutně špatná rada, ale uvědomte si, že dobře slouží a funguje pouze určité skupině lidí. Takovým, kteří díky své pevné vůli, sebevědomí a kontrolou emocí dokáží svou realitu takřka ohnout do jim prospěšných úhlů a dělat divy. Znáte je, většinou se mezi sebou perou o vrchní příčky společenských žebříčků ve většině existujících oborů.

Jenže co ostatní smrtelníci? Těm taková rada akorát přidělá další vrásky a stres. Pro ty je zde jiný přístup.

Fak it

Pro ostatní je tu jednoduchá cesta – Den Blbec je tu, tak to přijmi a zaopatři se podle toho. Možná vám to přijde příliš slabošské nebo poraženecké a čekali jste něco lepšího, ale zamyslete se. Vážně chcete tlačit na pilu, která prostě dneska řezat nechce a nebude? Co takhle vydechnout s vědomím, že zítra zase budete zpátky ve hře a můžete dobývat svět?

Jasně, žít se má teď a tady, což je přístup, který je maximálně užitečný. Ovšem v Den Blbec si jím zařizujete velikou šikanu sebe sama. Zítra je přece taky den, takže pokud to nejde horem spodem, zastavte!

Nádech, výdech. Mávněte nad tím rukou se slovy: “Fuck it.“ Usmějte se, protože o život tady nejde – jde jen o nesplnění očekávání a záměrů, ale to je stejně jen lidský výmysl a ne životně důležitá záležitost…

Vězte, že zítra zas bude líp. Dejte si nějaký zákusek, kafe, vykoukněte na čerstvý vzduch – cokoliv příjemného, co máte rádi a po čem vám zase bude fajn. Vzdejte se alespoň pro dnešek fixace na nějakých výsledcích a cílech. Přepněte se na autopilota, dělejte jen to nejnutnější a hlavně přestaňte spěchat a nervovat se, protože dnes to zkrátka není na místě.

Dnes je Den Blbec, tak se s ním pozdravte a využijte ho k pomalejšímu tempu a odpočinku. On vám stejně nic jiného nedovolí, takže pokud se necítíte být součástí úzké skupiny lidu zmíněné výše, přizpůsobte se mu s čistým svědomím a přístupem, který doporučuje jeden známý slovenský motivační spíkr: „Jeb*l to pes.“

A kdyby vás zajímalo, jak nejlépe se v takové dny můžete postarat o to, jak se dostat do fyzické a psychické pohody i přes všechny ty neúspěchy, určitě si přečtěte i náš článek: Trápí vás únava a jste bez energie? Kde ji dobíjet?

David Zonyga

autor Pohádek Nový Věk

www.pohadkynovyvek.cz

 

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.