Home Osobní rozvoj 3 kroky, když už nemůžeš dál
3 kroky, když už nemůžeš dál

3 kroky, když už nemůžeš dál

855
0

Známe to všichni. Od toho je život životem a člověk člověkem. Jednou jsme nahoře a pak se nestačíme divit, kam jsme se to zase propadli. Stačí chvilka nepozornosti a jsme tam, kde jsme byli.

Možná vás nebaví topit se v depkách a hledáte cestu ven. Pokud už máte dost neosobních rad typu „zatnout zuby a vydržet“, vyzkoušejte následující jednoduché schéma, které vám ve 3 krocích pomůže smysluplně vylepšit jakoukoli nevyhovující situaci.

1. Zastav se a přijmi to

Že všechno není „oukej“, si člověk musí v první řadě připustit. Přetvářka a ignorování může fungovat, ale pokud je problém příliš veliký, neobejdete ho ničím. Jedině přijmutím toho, že je něco špatně, může člověk začít pracovat na změně k lepšímu. Zkuste pochopit, že čas nevrátíte a nejlepší, co můžete udělat, je začít dnes znovu.

např.: rozpadl se mi vztah a já jsem na dně; práce, o kterou jsem dlouho usiloval, mě nenaplňuje atd.

2. Zhodnoť staré a nově se nasměruj

Pokud teď něco není v pořádku, znamená to, že cestou sem muselo v mojí režii proběhnout alespoň několik značných omylů. Zamyslete se, které to mohly být a pojmenujte je, abyste se jim v budoucnu dokázali lépe vyhýbat (nedělejte si iluze, že už nikdy znovu neklopýtnete, ale každá změna k lepšímu se počítá).

Až to dokážete, představte si ideální situaci, ve které byste se rádi viděli, a opět pojmenujte, co bude k jejímu dosažení nutno podniknout.

např.: nedával jsem si pozor na jídelníček a ztloustl jsem – chci shodit 10 kilo, proto začnu dvakrát týdně sportovat a jíst zdravěji atd.

3. Znovu vykroč k sobě samému

Jakmile si rozvrhnete, co je třeba zlepšit, abyste se zase vrátili do své pohody a vnitřního klidu, začněte tento „plán“ okamžitě realizovat. Po malých krůčkách, ale pravidelně. Už po pár dnech ze sebe budete mít dobrý pocit, což poslouží jako motivace, a po čase se dostanete zpátky tam, kde vám zase bude dobře.

např.: rozvrhl jsem si finance a svoje dluhy postupně splácím atd.

Tyhle prosté 3 kroky se dají použít na všechno možné, proto si na ně vzpomeňte kdykoliv budete cítit, že už nemůžete dál.

 

A pokud by tento návod náhodou nestačil na to, abyste se dostali do lepšího rozpoložení, rozhodněte nepřehlédněte video, kde Ralph Smart radí, jak se vypořádat se stresem.

 

David Zonyga

Autor Pohádek Nový věk

www.pohadkynovyvek.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.