Home Osobní rozvoj Desatero úspěšné ženy: Vytvoř si vnitřní úsměv
Desatero úspěšné ženy: Vytvoř si vnitřní úsměv

Desatero úspěšné ženy: Vytvoř si vnitřní úsměv

1.04K
0

Představte si v duchu svůj vzor úspěšné ženy. Jak vypadá a jak se tváří? Jistě se všichni shodneme, že ačkoliv vypadá úspěšná žena v představách každého trochu jinak, jedno mají všechny společné – úsměv. Úsměv, který vypovídá o vnitřním rozpoložení ženy. Úsměv, který říká životním výzvám „Ano, přijímám.“ Úspěšná a spokojená žena se usmívá a dává tím najevo, že nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř vychází její energie, její světlo. Jak ale tohoto vnitřního úsměvu dosáhnout i u Vás?

Když návody nefungují

Možná se Vám to už také stalo: Viděli jste už několik pořadů a přečetli si knihy o tom, jak se nastavit na radost a užívání si života, ale stále se nic neděje. Možná máte pocit, že se Vám nic nedaří. Snažíte se používat pozitivní mysl, ale uvnitř cítíte stejné napětí jako dřív. Opravdu se chcete změnit, ale pod pokličkou jste stále nešťastná a nervózní – prostě stejná jako vždycky. Proč to tak je, a jak rozproudit svou vnitřní radost, si můžete přečíst v tomto článku. Základním pravidlem a dobrou zprávou pro Vás je, že není potřeba se zásadně měnit. Zůstaňte svá – taková, jaká jste. Zkuste jen změnit pohled na to, co je pro Vás „dobré“, zkuste změnit pohled sebe i na svět.

 

Neberte se tak vážně

Zažíváme to všichni – máme hodně práce, máme hodně povinností, nemáme čas na ostatní, natož na sebe. Všem těmto myšlenkám a pocitům dejte volný průběh, ale nakonec je utněte. Jak na to? Jakmile Vás napadnou fráze podobného typu, zarazte se a zasmějte se sami sobě. Není nic jednoduššího, než se vysmát tomu vnitřnímu „záškodníkovi“, který nám straší v hlavě. Pokud používáte pozitivní mysl, ale uvnitř se cítíte zle, zkuste nepotlačovat svoje negativní pocity, ale naopak si v hlavě vytvořit ten nejčernější scénář. Když si ho představíte, v 90% se mu zasmějete. Černé scénáře jsou totiž absurdní. Vidíte – první vnitřní úsměv je na světě!

 

„Vypíchněte“ svou ctnost

Můžete mít sarkastický humor nebo rychlé kritické myšlení, ale v příručkách o pozitivním přístupu nic takového není? Nevadí! Nebojte se být taková, jaká doopravdy jste. Na světě jsou miliony lidí, kteří budou pobaveni Vaším humorem, i když není po vzoru, o kterém jste někde četla. Proč byste měla být utrápená, ale jemná a milující, když jste ve skutečnosti jiná? Nebude Vám snad více slušet to, jaká opravdu jste – ironická, ale veselá? Zkuste se zamyslet nad tím, kterou přednost, ačkoliv není „podle pravidel“, můžete používat jako svou výsadu. Zkrátka se zamyslete a přetvořte svou domnělou slabost na jedinečnou ctnost. Pokud jste se na sobě snažila pracovat podle nějakého vzoru, ale nějaká vlastnost prostě nešla změnit, chytněte se jí a přetvořte ji na své plus.

 

Udělejte ze sebe vzor

Přestaňte se dívat kolem sebe na ženy, které jsou jiné, než jste Vy sama. Odmalička máme tendenci přebírat vlastnosti nebo chování od ostatních. Míváme také snahu vypadat jako někdo jiný. To je v pořádku, pokud Vám je 15 let. Nyní se ale zkuste zamyslet nad tím, jaká opravdu jste. Začněte se chovat tak, jako by kolem Vás nikdo jiný nebyl. Žádné okolí, žádní lidé, kteří Vás hodnotí. Prostě se staňte sama sebou. Jedinečnost, kterou v sobě nesete, se tak automaticky stane vzorem pro ostatní, kteří se najednou budou snažit napodobit Vás. Zapomeňte na svůj stud a buďte přirozená. Ti, kterým se to nebude líbit, Vám za to nestojí. Začněte žít mezi lidmi, kteří Vás mají rádi takovou, jaká jste.

 

Eliminujte negativitu

Proti negativním věcem, lidem či pocitům prostě nebojujte. Zkuste je ze svého života buď vypustit, nebo je přeměnit ve svůj prospěch či humor. Berte život takový, jaký je. Je zbytečné se rozčilovat, že stojíte v koloně, protože tím situaci nezměníte ani nezlepšíte. Vymyslete aktivitu, která Vás bude během stání v koloně bavit. Když je venku škaredé počasí, využijte ho pro relaxaci doma. Pokud Vás rozčilují fronty, přestaňte chodit do přeplněných obchodních domů, anebo se zkrátka začněte bavit s ostatními, pokud máte dlouhou chvíli. Vyhýbejte se negativním pořadům a lidem, kteří Vás neinspirují. Řekněte „Ano!“ svému jedinečnému já. Uleví se Vám a najednou ucítíte, že i Vy se máte proč usmívat! Zkuste se usmívat na ostatní, i když se mračí. Nikdy nevíte, koho svým upřímným pohledem a úsměvem můžete oslovit!

 

Na další díl z desatera pro úspěšné ženy se dostanete zde.

 

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.