Jak zabít únavu

190
0

Stále víc lidí zjišťuje, že po jarní únavě přichází touto roční dobou další kolo vyčerpání a úbytku energie – jakási předletní únava jako následek životního stylu. Vyčerpání a únava může mít mnoho příčin, když vynecháme důsledek nebo příznak nějaké nemoci, hlavními důvody nevysvětlitelné únavy jsou především stres, nedostatek spánku či špatné stravování.

Na únavu můžete buď rezignovat a natáhnout se do postele, nebo se jí můžete postavit a bojovat s ní. Jak ale nejefektivněji zabít únavu? Únava a její léčba a ošetřování je zdravá a bohatá strava, která optimálně zásobuje tělesné, ale především nervové buňky, dále pohyb, střídavé teplé a studené sprchy a konzumace potravin podporující prokrvování (cibule,česnek, paprika) zvyšující napětí cévních stěn a pečující o stimulující přísun živin.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.