Home Úspěch a motivace 5 tipů, jak zlepšit svůj život i do budoucna
5 tipů, jak zlepšit svůj život i do budoucna

5 tipů, jak zlepšit svůj život i do budoucna

667
0

Přemýšlíte občas nad tím, že by se Váš život mohl o trochu zlepšit? Jestli Vás zajímají tipy na zkvalitnění Vašeho bytí, čtete právě ten správný článek! Když začnete poctivě aplikovat tyto jednoduché činnosti ve svém životě, uvidíte velký pokrok. A to nejen bezprostředně po dodržování těchto rad, ale i do budoucna po celý Váš život.

1. Buďte vděční

Zamyslete se každý den nad tím, za co nebo za koho jste vděční a proč. Zní to jednoduše, že? Zkuste si ale denně napsat 10 věcí, za které jste vděční. Ze začátku to nebývá úplně lehké. Někdy bývá těžké si ve zrovna probíhajícím negativním období uvědomit, za co můžete být vděční. Stačí se však zastavit a podívat se na všechno, co ve svém životě máte. Navíc vždycky tu je někdo, kdo je na tom hůř, a tak můžete být vděční i za to, že jste na tom lépe než on. Všechny lidi a situace berte takové, jací jsou. Respektujte je a hledejte možnosti a příležitosti, jak se pomocí nich můžete něco naučit.

2. Zahoďte mobil

Co nejvíce nechávejte mobilní telefon doma. Zamyslete se nad příležitostmi, kdy jej nemusíte mít u sebe. Nepoužívejte mobil, když trávíte svůj čas s rodinou nebo když jste někde s přáteli. Užívejte si přítomný okamžik takový, jaký je. Mobil nechejte doma nebo alespoň v kapse. Nejen že půjdete příkladem svým dětem, ale zbavíte se neustálého nutkání kontrolovat pracovní povinnosti či úplné hlouposti, jako kdo lajkoval Váš profil na facebooku.

3. Poslouchejte

Přestaňte používat svůj sluch jen pro věci, které chcete slyšet. Mluvte s lidmi a naslouchejte tomu, o čem doopravdy hovoří. Neskákejte jim do řeči, ale přemýšlejte nad tím, co doopravdy chtějí říct. Mnohdy si myslíme, že víme, jak věta skončí. Ale co když chtěl dotyčný dodat ještě něco důležitého?

4. Otevřete se

Jakmile v mysli najdete nějaký problém – něco není podle plánu, něco Vás najednou rozčílí apod. – vnímejte svůj vzdor. Všímejte si problémů, které najednou vyskakují ve Vaší mysli. A zůstaňte otevření. Otevření v tom smyslu, že přijmete změny. Chce někdo udělat danou věc jinak? Není to problém – problém je pouze v naší mysli. Vyzkoušejte nové věci, nové techniky nebo nová řešení. Nebojte se a vykročte prostě jinak. Jakmile začnete tuto vlastnost ovládat, změní se Vám život.

5. Mluvte vždycky pravdu

Zkuste si nejdřív všimnout, jak často říkáte ostatním „polopravdu“ z různých „omluvných“ důvodů. Např. aby se někdo nezlobil, aby nebyl smutný, aby mu to nebylo líto, abyste měli klid, abyste to nemuseli řešit… důvodů jsou miliony! Přestaňte být neupřímní a zapomeňte na to, že někomu nějakou lží usnadníte život. Není to tak – ani sobě samotným neusnadníte život lhaním. Naopak si ho komplikujete. Není to jednoduché, ale když se naučíte být ve všech situacích pravdiví a upřímní, naprosto se tím posunete na jiný level.

V těchto jednoduchých krocích najdete spoustu míst, která v praxi nejsou úplně lehká. Žijeme v době, kdy jsme díky rychlosti zapomněli na to, co je důležité. Často nevidíme, jak bychom mohli žít jinak. Ani to nezkoušíme. Ale věřte, že čím více budeme mít oči otevřené a čím více budeme schopni vést své životy ke kvalitnějším a inteligentnějším změnám, tím více šťastnějších lidí budeme schopni ve svém životě potkávat a zároveň inspirovat.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.