Home Osobní rozvoj Desatero úspěšné ženy: Nikdy to nevzdávej
Desatero úspěšné ženy: Nikdy to nevzdávej

Desatero úspěšné ženy: Nikdy to nevzdávej

537
0

Jeden známý citát od neznámého autora praví velice zajímavá slova: „Podnikání je žít pár let vašeho života tak, jak většina lidí nechce, abyste mohli po zbytek života žít tak, jak většina lidí nemůže.“

Pokud jste se vydali na cestu podnikatele, pravděpodobně jste již obeznámeni s oběma stránkami takového života. Na jedné straně jste pány svého času, máte ve své aktivitě hlavní slovo, za své úspěchy jste odměněni v první řadě a nehučí do vás žádný nadřízený. Na straně druhé jste také ale poznali odvrácenou tvář, zahrnující permanentní myšlenkové spekulace, tíhu všech povinností na vlastních ramenou, časté napětí i stres, únavu a hlavně stále nové a další chyby, překážky a pády.

Dříve nebo později si budete muset připustit, že i tyto negativní jevy k tomu všemu patří a jediné, co můžete ovlivnit je to, jak je budete vnímat.

„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic.“ Theodore Roosevelt

Dobře, už jste ve fázi, kdy onu druhou stranu berete jako nutnou daň, přesto vás neustálé klopýtání a selhávání velice frustruje – Co s tím?

Pochopte, že jste si nezvolili snadnou cestu. Není to pro každého. Jediný rozdíl mezi lidmi, kteří uspěli a těmi davy, co selhali, je fakt, že první skupina se jednoduše odmítla vzdát.

Zapomeňte na všelijaké zkratky za úspěchem. Čeká vás spousta dřiny, překonávání se, risku i odříkání a nikdo vám předem neprozradí, zda vašeho cíle dosáhnete za rok nebo až za deset let. Právě tato věčná nejistota silně podkopává sebedůvěru i vůli a obojí musíte pravidelně posilovat, jinak nevydržíte dost dlouho. Teprve tady se ukáže, zda se věnujete pro vás vhodnému oboru a činnosti, protože pokud to dost nemilujete, za žádnou cenu nevydržíte se tak dlouho obětovat něčemu, co není to vaše pravé ořechové.

Neúspěch = nedostatek vytrvalosti

Pokud na 100% důvěřujete, že ano, už je to jen otázka vytrvalosti a odhodlání. Když Michaela Jordana vyhodili na střední škole z basketbalového týmu, mohl se ve svých slzách utopit, ale nezlomilo jej to a přestoupil, díky čemuž se nakonec stal nejlepším basketbalistou historie. Thomas Alva Edison na své cestě k vynalezení žárovky zaznamenal přes deset tisíc chybných pokusů, než konečně uspěl. Kolonel Sanders, zakladatel KFC, objížděl v důchodovém věku 2 roky křížem krážem celé USA, než se mu konečně podařilo prodat první recept na své kuře.

Tyto a mnoho dalších neuvěřitelných a inspirativních příběhů úspěšných lidí ukazuje, že oni se jednoduše odmítnuli vzdát navzdory všem překážkám, které jim zkřížily cestu. Vždy na ně pamatujte ve chvílích, kdy zapomenete na své prvotní nadšení, a napadne vás, že snadnější by bylo vzdát se svých snů. Nikdy to nebude lehké, ovšem když se nepřestanete zlepšovat a snažit, zůstanete otevření novým možnostem a setkáním, úspěch se musí zákonitě dostavit. Zastaví vás jedině to, pokud to dříve vzdáte.

Na závěr tedy doporučuji poznamenat si někam památnou radu jednoho Angličana, o kterém jste možná už slyšeli…

„Nikdy se nevzdávejte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu.“ Winston Churchill

Pro další díl Desatera úspěšné ženy přejděte na Buď Femme fatale!

David Zonyga

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.