Home Osobní rozvoj Kreativita jako vstupenka na ostrov snů
Kreativita jako vstupenka na ostrov snů

Kreativita jako vstupenka na ostrov snů

50
0

Rádi byste se podívali někam do zahraničí? Co takhle Švédsko…nebo třeba Filipíny? Můžete a dokonce zadarmo. Ačkoliv, úplně zadarmo to nebude. Místo peněz budete muset vytasit svou schopnost kreativního myšlení.

Hrát si a tvořit

Myslitel, speaker a „expert na kreativitu“ Fredrik Härén má pro všechny potenciální zájemce velmi zajímavou nabídku. Tomuto švédskému školiteli záleží na životech ostatních a celkové atmosféře, v jaké se lidstvo pohybuje, a tak objíždí svět a nabádá všechny své posluchače, aby si v životě více hráli, aby se více otevřeli novým myšlenkám. Být hravý neznamená být dětinský, stačí se rozpomenout a inspirovat se dětmi, jak je hraní přirozené a uvědomit si, jak efektivní a zábavný způsob učení se v hraní skrývá.

Podle Häréna znamená  být hravý zároveň být kreativní, přičemž kreativec nemusí být žádný podivný blázen, nepochopený celým svým okolím. Kreativec skládá věci novým způsobem do nového, jiného celku. Kreativec inovuje. Kreativec vezme lampu a houpačku a vytvoří svítící houpačku.

Ostrov snů

Kreativita vůbec nemusí být tak intuitivní, vrozená a osudová, jak se mnozí domnívají. Dá se na ní pracovat, dá se rozvíjet, dá se cvičit. To však vyžaduje úsilí – a to je právě vstupenka, která vám může umožnit několikadenní pobyt na jednom z ostrovů, které Fredrik Härén vlastní a nabízí je na určitý čas lidem s potenciálem. Lidem, kteří prokazují chuť a vůli pracovat na jakémkoliv svém projektu.

Na těchto plně vybavených ostrovech snů se, pokud budete vybráni, můžete zcela zdarma zabydlet, relaxovat, nabrat čerstvý vzduch a zejména rozvíjet a realizovat nějakou svou ideu. I když Härén pořádá desítky přednášek a plodí mnoho zajímavých knih o kreativitě, např.: The Idea Book, jeho pole působnosti se mu zdálo stále nedostatečné, a tak vymyslel tento ostrovní projekt, aby lidi ještě více inspiroval ke změně jejich soukromého i profesního života.

Mezi tyto šťastlivce už se zařadil dokonce i jeden iniciativní Čech, Adam Tesarčík, který Härénovi aktivně napsal a vybojoval si tak své místo na ostrově.

Snít a skládat

Ale abychom byli kreativní, nepotřebujeme přeci všichni ostrov ve Švédsku. Všichni si můžeme takový kus intimní půdy vytvořit mnohem blíže, klidně ve vlastním domě. Stačí si vybrat nějaké místo, ať už v in- nebo exteriéru, které máme rádi, které na nás působí komfortně a nejlépe také inspirativně. Abychom se mohli skutečně zahloubat a soustředit se, zajistíme si, pokud možno, samotu a také si můžeme předem určit, kdy se na svůj „ostrov“ budeme vydávat. Nejlepší by bylo, zahrnout tyto cesty do pravidelného rozvrhu, jinak se může stát, že se k žádnému designování myšlenek nikdy nedostaneme a necháme se vláčet zaběhanou šedí. A pak už jen – sníme. Sníme a své sny uskutečňujeme. Nezapomeňte, že i snění je práce. Práce jejímž produktem jsou sny, které čekají na svou realizaci, protože bez realizace sny nedýchají, … protože kreativita je klíč ke každému pokroku. Tak vzhůru do toho, vezměte X a Y, jak radí Härén a vytvořte Z, vytvořte Q, vytvořte cokoliv nového.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.