Home Osobní rozvoj Osobní růst Jak najít sám sebe
Jak najít sám sebe

Jak najít sám sebe

2.81K
0

Stále tápete v nějaké životní oblasti a nevíte, jakým směrem se vydat? Nevíte, jakou práci byste vlastně chtěli, nebo prostě nemůžete najít stav, ve kterém byste se cítili dobře? Čím to je a jak se začít poslouchat? Zkuste pár jednoduchých rad!

Váš pocit

Jestliže se často necítíte dobře, berte to pro sebe jako důležitý vzkaz. Když člověk dlouhodobě dělá něco, co není v souladu s jeho nitrem, cítí se špatně. A tak ačkoliv se můžete snažit, dřít a neustále makat ve dne v noci, pozitivní výsledky se vůbec nemusí dostavit. Jde o to, že každým dnem přidáváte do svého života nové a nové aspekty. Jakmile se stáváte něčím nebo někým, kým ve své podstatě nejste, pak se necítíte dobře. Jak tedy poznat, že děláte to, co máte? Jednoduše – pomocí pozitivních pocitů, úlevy, lehkosti, volnosti a spokojenosti. Vaše pocity jsou jednoduše ukazatelem toho, jestli se stáváte tím člověkem, jakým máte být. Pokud ne, nevadí. Každý den je dar, a každý den můžeme začít úplně znovu.

„Ukazujte“ jen to, co chcete vidět

Pokaždé, když se na něco zaměříte, přidáváte tomu svou energii a vytváříte tak víc svého osudu. Když tedy ukazujete na ostatní, jak jsou špatní, pak podporujete energii, která jejich povahu vyživuje. Tím automaticky dostáváte do svého života ještě víc toho, na co se zaměřujete. Pokud se Vám něco nelíbí a křičíte do světa „Stop tomuto!“ (válce, prezidentovi, rakovině,…), přesto vyživujete neustále vibrace, které zapříčiňují, že vidíte ve svém životě více toho, co nechcete. Proto vždycky ukazujte jen na to, co se Vám líbí. Ukazujte to, jací jste uvnitř, co máte rádi, co si rádi užíváte. Ukazujte a věnujte pozornost těm věcem, kterých chcete mít ve svém životě víc.

Když nevíte, jak se rozhodnout, nedělejte nic

Když si nejste jistí, co máte nebo nemáte ve svém životě udělat, prostě nedělejte nic. Vezměte si dovolenou nebo si vyhraďte víkend a po celou dobu nic nedělejte. Buďte v klidu a naslouchejte tomu, co máte uvnitř. Ty nejpovrchnější myšlenky vyhazujte a naslouchejte tomu, co je „pod nimi“. Najednou ucítíte, že to, co Vám našeptává Vaše tělo – jakákoliv maličkost, kterou poslechnete, Vám vytvoří pocit štěstí. To je začátek naslouchání sobě samému. Buďte potichu, nesledujte TV, internet ani sociální sítě a prostě jen buďte. Tak se otevřete svému Já.

Jaká je Vaše vibrace

A jak poznáte, co je pro Vás nejvhodnější prací? Co máte v daný okamžik dělat nebo kam se v životě vydat? Vaše vibrace je tu neustále. Když přestanete bojovat se svým osudem a začnete poslouchat, co je uvnitř Vás, dříve či později se na svou vibraci dostanete. A budete souznívat a rezonovat. Bude Vám najednou dobře. Chce to však přestat myslet na okolní svět a začít se věnovat jen svému životu.

A tak přestaňte váhat a zaměřte se pouze na sebe, na činnosti, které Vás naplňují. Ať už je to umývání nádobí nebo opravování aut v dílně. Při všem, co Vás baví, můžete najednou uvnitř uslyšet, co je tou pravdou ve Vás. Nikdo jiný Vám ji nemůže našeptat. Vždycky, když je něco podle vzoru jiné osoby, to není úplně Vaše. A tak se nebojte vystoupit z řady a přestat dělat věci tak, jako se to od Vás očekává. Naslouchejte si a konečně poznejte, kým vlastně jste!

A pokud Vás článek zaujal, přečtěte si i Jak zdokonalit svůj životní postoj.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.