Home Osobní rozvoj Zdraví Jak najít zdraví podle své nálady
Jak najít zdraví podle své nálady
0

Jak najít zdraví podle své nálady

108
0

Ještě stále si často neuvědomujeme, že všechny nemoci, které máme, ať už to je banální rýma až po chronickou poruchu, si přitahujeme do života sami. A to nejen tím, jak žijeme a co děláme, ale zejména důsledkem našich činností – tedy jak se u kterékoli situace cítíme. Možná i Vy patříte mezi ty, kteří už o tom vědí, ale stále si v životě nemůžete uvědomit, že je to doopravdy tak.

To, co cítíte, má důvod

To, jestli se cítíte dobře nebo ne, má vždycky svůj důvod. Není to náhoda ani bezdůvodný fakt. Pokud chodíte do práce s odporem, pak to znamená jediné – neplníte či neděláte to, co byste v životě měli dělat. Pokud cítíte strach, tělo Vám ukazuje, že máte jít pryč nebo něco udělat, abyste už strach nemuseli pociťovat.

Naopak když se cítíte „ve své kůži“, pak zajisté děláte to, co máte. Tělo Vám ukazuje, jako Váš nejlepší přítel, které věci ve svém životě děláte správně a které ne.

Jak lépe vnímat

Naučili jsme se dávat pozornost hlavně k negativním událostem, tragédiím nebo křivdám. Myslíme si často, že je to normální. S takovým přístupem k životu však nikdy nebudeme šťastní. Je důležité si uvědomit, že to, co v našem světě převládá, je to dobré. Jen není tolik slyšet. Na dobré věci si člověk rychle zvykne a taky je rychle bere jako samozřejmost.

Když se ale zaměřujete jen na to negativní, nevadí. Zkuste toho využít a vnímejte tedy své negativní pocity. Jakmile je pocítíte, všimněte si, ve které situaci se necítíte dobře, a popřemýšlejte nad tím, jak to změnit.

Jak se správně zaměřovat

Kdykoliv, kdy se emotivně zaměřujete hlavně na to, co Váš štve, podporujete zdroj toho, co se Vám v životě děje. To znamená, že například když říkáte „Nechci ho potkat, nechci ho potkat!“, myslíte na tu osobu tak intenzívně, až ji doopravdy potkáte. Je to stejné, jako byste se zaměřovali na to, že ho potkat chcete. A tak když jste v něčem do hloubky nespokojení a ještě to „přikrmujete“ svými emocemi, pak si jistojistě vytváříte stres.

Stres je příčinou nemoci

Ať chcete nebo ne, stres je vždycky příčinou nemoci. Všechno, na co reagujete strachem či stresem, se odráží na Vašem těle v podobě nějaké choroby. Co se však děje?

Koupíme si léky pro utlumení projevů anebo nemoc úplně ignorujeme. Do nenáviděné práce jdeme zas a znova a klidně i nemocní! A tak se nemoci objevují na různých místech těla, aby nás konečně upozornili, že sice psychiku jaksi zvládáme ututlat, ale fyzickou stránku už ututlat nelze.

Pozorujte tedy to, jak se cítíte a uvidíte, že když ze svého života vyženete stres, (nejen) tělo se Vám bohatě odvděčí. Nebudete nemocní, ale najednou pocítíte změnu a budete mít šanci se uzdravit. Nikdy není pozdě na to začít se sebou něco dělat! A tak si naslouchejte a důvěřujte sami sobě. Nikdo jiný to neví lépe, než Vy!

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.