Home Osobní rozvoj Návrat k přírodě – síla stromů
Návrat k přírodě – síla stromů

Návrat k přírodě – síla stromů

861
0

Už samotný pobyt v přírodě je člověku prospěšný, nabíjí jej pozitivně a dodává energii.

Je opravdu mnoho způsobů, jak pomoci sobě, svému organismu a načerpat sílu pro další střety s realitou. Hodně otřepané, ale velmi pravdivé je motto „příroda, mocná čarodějka“.

Ano, příroda může člověku být nápomocna, byť sama naši pomoc potřebuje. Pomáhají nám rostliny (zelenina, ovoce, bylinky), kameny, slunce a vzduch. A symbióza s přírodou se člověku opravdu nejen vyplatí, ale příroda sama se odvděčí neskutečnou krásou a pestrostí. Tak ji chraňme – pomáháme tak sami sobě nejvíce!

 

Síla stromů

Jedním z přírodních pomocníků, a velmi silných, jsou stromy. Představte si jemné šelestění stromů, tisíci vůněmi provoněný vzduch. Vánek a jemné hrátky světla a stínu mezi větvemi. Krása…

Říká se, že stromy spojují nebe a zemi. Proto jsou uctívány všemi přírodními národy. Jednotlivým druhům stromů jsou na základě zkušeností, tvořících se po staletí, připisovány určité účinky. Stromy nám totiž dávají daleko více, než jen kyslík.

Nejvíce ucítíte velká pole jejich energie, opřete-li se o strom a jeho kmen vestoje, nebo si sednete přímo pod něj se zády opřenými o kůru, anebo jej obejmete. Někteří čerpají sílu ze stromů dlaněmi. Vždy si volte strom vizuálně zdravý. A máte-li k přírodě úctu, můžete strom v myšlenkách poprosit o energii a pak za ni v duchu také poděkovat. Takto to prováděly všechny přírodní národy jako určitou formu rituálu. Věděli, že příroda dává mnohé.

 

Dary jednotlivých druhů

 • Bez černý – zlepšuje náladu, osvěžuje, zahání smutné myšlenky, dodává odvahu.
 • Borovice – uvádí myšlenky a pocity do rovnováhy a pomáhá při stresu.
 • Buk – odbourává úzkosti, zjasňuje pohled, je antistresorem a zvyšuje koncentraci.
 • Dub – dodává sílu, posiluje ducha a aktivuje krevní oběh.
 • Jasan – přivádí i skrytá přání do reality, ujasňuje mysl, pomáhá při rozhodování.
 • Jedle – je symbolem síly a vůle, nalaďuje pozitivně, velkoryse, zahání úzkost a strach.
 • Kaštan – posiluje sebevědomí, pomáhá při vnitřních pochybách, dává vnitřní klid.
 • Lípa – Mírní zármutek, duševní i tělesné bolesti, nalaďuje k mírnosti a usmíření. Posiluje intuici a správná rozhodnutí.
 • Olše – tříbí inspiraci, a nevíte li si rady s nějakým problémem, určitě pomůže vykročit správným směrem.
 • Ořech vlašský – působí eroticky, pomáhá při rozhodnutích, zvyšuje asertivitu.
 • Smrk – ovlivňuje vyváženost, dodává sebedůvěru. Působí hluboce na smysly.
 • Vrba – posiluje, co je již dáno (jak v pozitivním, tak negativním smyslu), jasní skryté myšlenky a povzbuzuje proces rozhodování.

 

Jak již jsem psala, stromy nám nedávají pouze kyslík. Můžeme od nich získat spoustu darů, které sami asi uznáte, že se nám velmi hodí. Proto chraňme přírodu, je pro nás moc důležitá!

 

 

Pavla Jelínková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.