Home Osobní rozvoj Nemožné neexistuje
Nemožné neexistuje

Nemožné neexistuje

455
0

„Kdybychom raději pochybovali o svých obavách, než o svých snech, představte si, čeho bychom mohli dosáhnout.“ Bruce Lee

Kdo ti řekl, že je něco nemožné?

Možná ti to říkali doma. Možná ti to říkají lidé ve tvém okolí. Téměř určitě se o tom mluvilo ve škole nebo v médiích. Jo, mluví se o tom hodně.

Když ti někdo říká takové věci, často to ve skutečnosti nemyslí špatně. Oni prostě nic jiného neznají. Dělí se o svůj pohled na svět, o svou realitu. A jejich svět zná hranice.

Možná tě jen chtějí ochránit před zklamáním. Ale pokud chceš dosáhnout svých snů, musíš říct: „Díky za váš zájem, ale já nepotřebuji tento druh ochrany.“

Takhle se to dělá

Žádný z velkých lidí, kteří změnili svět, se nikdy neřídili radami většiny. Důvěřovali hlavně sobě, svému srdci, intuici, vnitřnímu hlasu, šestému smyslu… Říkejte tomu jak je libo.

Neříkám, abychom si nenechali radit od jiných, ale měl by to být člověk, který zná místo, na které míříte. Ne jen teoretik.

Naše společnost je dnes doslova ochromena pohodlím a proto vždy najdete spíše ty, kteří vás budou od dosahování velkých věcí odrazovat. Nevěřte jim. Následujte své sny a vytrvejte. Právě vytrvalost je jedním z rozhodujících faktorů toho, zda se to skutečně splní.

Nevzdávej se svých snů jenom proto, že jejich dosažení bude trvat dlouhou dobu. Ta doba, totiž stejně jednou uběhne a na jejím konci můžeš být pánem svého života, nebo jeho otrokem.

Nenech si svůj život tvarovat věcmi, které neděláš nebo neznáš.

Právo volby je luxusem naší doby. Proto udělej dnes něco, za co ti tvé zítřejší já poděkuje. Není to o tom být nejlepší, jde o to být lepší, než včera.

A největší chyba, kterou v životě můžeš udělat, je bát se, že nějakou chybu uděláš. Chybami rosteme a zjišťujeme, kdo opravdu jsme.

Nesmrtelní snílci

NIC na tomto světě není nemožné. Kdyby bylo, ještě dnes sedíme v jeskyni a neumíme rozdělat oheň ani vyrobit kolo. Pořád bychom si mysleli, že naše planeta je placatá. Pojmy jako rasová rovnost, náboženská svoboda nebo demokracie by byly jenom směšnou utopií.

A věci jako letecká, nebo dokonce vesmírná doprava? To by byla úplná báchorka.

Kdyby nemožné byla pravda, nikdo by neznal jména jako Gautama Siddharta Buddha, Ježíš Nazaretský, Leonardo da Vinci, Gándhí, Abraham Lincoln, bratři Wrightové, Albert Einstein, Martin Luther King junior, Nikola Tesla, Arnold Schwarzenegger, Oprah Winfrey, Bill Gates… a tak bychom mohli pokračovat.

Tato slavná jména mají jedno společné.

Oni a mnozí další neuvěřili, že jejich snahy jsou nemožné jenom proto, že nikdo před tím to ještě nedokázal. Oni se drželi přesvědčení, že pokud to ještě nikdo nedokázal, znamená to jen, že já můžu být první, kdo to dokáže.

 

Nemožné není.

 

O.K.? Tak zasaď K.O., Cassiusi…

 

„Nemožné je jenom velké slovo, které používají malí lidé, pro které je snadnější žít ve světě, který jim byl dán, než objevovat sílu, kterou mají, aby ho mohli měnit.

Nemožné není fakt, je to názor.

Nemožné není tvrzení, je to výzva.

Nemožné je nevyužitý potenciál.

Nemožné je dočasný stav.

Nemožné NEEXISTUJE.“

                                                                                                                                                                                                                                                          Muhammad Ali

 

Jestli si nevěříte, tak si určitě přečtěte článek 3 kroky, když už vážně nemůžeš dál.

 

David Zonyga

autor Pohádek Nový Věk

www.pohadkynovyvek.cz

 

 

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.